Trečia pergalė iš eilės – „Riteriai“ nugalėjo „Panevėžį“

„Optibet A lygos“ devintojo turo rungtynėse „Riteriai“ 2:0 nugalėjo „Panevėžį“ bei iškovojo trečiąją pergalę iš eilės. Sostinės ekipoje įvarčiais pasižymėjo Mindaugas Grigaravičius ir Olaide Badmus.

Šios dvikovos pradžiai „Riterių“ treneriai pasirinko tą pačią aikštės žaidėjų sudėtį, kuri prieš keturias dienas iškovojo puikią pergalę Telšiuose. Vienintelis pasikeitimas padarytas vartininkų grandyje – traumą patyrusį Armantą Vitkauską pakeitė šį sezoną debiutavęs Lukas Paukštė.

Dvikova startavo panevėžiečių atakomis ir šiokiu tokiu „Riterių“ pasimetimu. Per pirmąsias penkiolika minučių vilniečiams sunkiai sekėsi palaikyti kamuolį, o panevėžiečiai per tas penkiolika minučių į savo pusę praktiškai negrįžo.

Tuomet situacija aikštėje pasikeitė. „Riteriai“ porą minučių varžovams nedavė galimybės prisiliesti prie kamuolio, o ilga ataka buvo vainikuota pražanga baudos aikštelėje prieš Gytį Paulauską. Prie 11 metrų žymos stojęs M. Grigaravičius neklydo – „Riteriai“ išsiveržė į priekį.

Po šio įvarčio panevėžiečiai nusprendė žaisti dar aukščiau, aikštės šeimininkai laukė savųjų šansų. Patys pavojingiausi epizodai buvo sukurti standartinių situacijų metu – kartą po panevėžiečių smūgio kamuolys atsitrenkė į virpstą, dar sykį komandą gelbėjo L. Paukštė.

„Riteriai“ iki pertraukos taip pat turėjo dvi puikias progas skirtumą padvigubinti. Pirmuoju atveju, po baudos smūgio Marko Pavlovskis pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o Luko Kochanausko galva smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį bei nusileido ant vartų linijos ir grįžo į aikštę.

Dar po poros minučių puiki komandinė ataka užsibaigė Valdemaro Borovskio aštriu perdavimu G. Paulauskui, tačiau šis įveikti varžovų vartininko, deja, nesugebėjo. Tai buvo paskutinis V. Borovskio įsimintinas epizodas rungtynėse, nes po pertraukos tęsti dvikovos jis nebegalėjo. Komandos vyriausią žaidėją pakeitė Rokas Masenzovas.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar karščiau. „Riteriai“ atsitraukė giliau, o „Panevėžys“ didino tempą. Tas didesnis tempas svečiams vos per penkiolika minučių garantavo tris labai geras progas, kurių herojumi tapo L. Paukštė. Fantastiškais veiksmais jis neutralizavo visus pavojus.

„Riteriai“ per tą laiką arčiau varžovų vartų taip pat nesnaudė. Šansą po R. Masenzovo perdavimo turėjo M. Pavlovskis, o po M. Grigaravičiaus nuo kampinio gairelės pakelto kamuolio įvarčių sąskaitą atidaryti galimybė buvo suteikta O. Badmus. Pirmuoju atveju proga liko neišnaudota, antruoju – „Riterių“ gynėjas užtikrintu smūgiu galva skirtumą padvigubino.

65-ąją minutę „Riterių“ treneriai atliko du keitimus – į aikštę žengė Rokas Filipavičius ir Artūras Dolžnikovas. Pastarasis vos po kelių žaidimo minučių galėjo „uždaryti“ rungtynes, tačiau jo gera galimybė liko neišnaudota.

Ši pergalė „Riterius“ kelia į penktą turnyrinės lentelės vietą. Vos po trijų dienų laukia derbis su „Žalgiriu“.

„Riterių“ sudėtis: L. Paukštė, V. Borovskis (46 min. R. Masenzovas), A. Kalermo, V. Jeriomenko, O. Badmus, A. Levšinas, M. Ramanauskas, M. Pavlovskis, M. Grigaravičius (65 min. R. Filipavičius), L. Kochanauskas (65 min. A. Dolžnikovas), G. Paulauskas (74 min. D. Virkšas).