fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Klubas

2005 metais įkurtas tuomet mėgėjiškas „Trakų futbolo klubas“ vos per devynerius metus sugebėjo prasibrauti iki aukščiausio šalies diviziono, o dar po metų startavo UEFA Europos lygos atrankoje.

TFK pirmasis tikslas – sudaryti sąlygas vaikams, jaunimui ir visai futbolo visuomenei aktyviai leisti laisvalaikį bei sportuoti.

Po metų komanda startavo Vilniaus apskrities futbolo federacijos rengiamose šalies trečios lygos varžybose, dar po dvejų metų – Sekmadienio futbolo lygoje.

2010 metais mėgėjiškas klubas pradėjo eiti profesionalumo link – pirmąkart komanda save išbandė antroje šalies lygoje. Pirmajame sezone užimta ketvirta vieta nesutrukdė dar po metų save išbandyti pirmoje šalies lygoje.

Per trejus metus antrajame pagal stiprumą divizione TFK dukart užėmė ketvirtą vietą, kartą – trečią. Tai garantavo kelialapį į aukščiausiąjį šalies divizioną. Tiesa, dar prieš tai buvo iškovota įspūdinga pergalė LFF taurės varžybose, kai po baudinių serijos buvo nugalėta Marijampolės „Sūduva“.

Prieš A lygos debiutą, TFK pasirašė sutartį su treneriu Edgaru Jankausku. Jis su savo auklėtiniais debiutinėse rungtynėse 2:0 nugalėjo „Klaipėdos Granitą“, o pirmojo klubo įvarčio autoriumi aukščiausiame divizione tapo Nerijus Astrauskas. Klubas debiutiniame sezone užėmė ketvirtą poziciją, bet prieš tai spėjo atsisveikinti su E.Jankausku bei iškovojo kelialapį į UEFA Europos lygą.

Pirmuoju šimtą rungtynių klube (pirmoje ir A lygoje) sužaidusiu futbolininku tapo Justinas Januševskis. Po jo tokią žymą pasiekė Aleksandras Byčenokas ir Deividas Česnauskis.

A.Byčenokas, beje, tapo pirmojo TFK įvarčio autoriumi UEFA Europos lygos atrankoje. Tas rungtynes „Trakai“ prieš Torshauno HB laimėjo 3:0. Išvykoje buvo pasiekta pergalė 4:1 ir 2015 metais TFK tapo vieninteliu Lietuvos klubu, sugebėjusiu peržengti bent vieną UEFA turnyrų barjerą. Antrajame etape burtai suvedė su Limasolio „Apollon“ ekipa iš Kipro, kuri dvejų rungtynių seriją laimėjo keturių įvarčių skirtumu (4:0, 0:0).

2015 – ieji „Trakams“ istoriniai metai. Pirmąkart pavyko iškovoti šalies medalius. Atsilikę nuo „Žalgirio“ riteriai liko antri. Komandos vyriausiasis treneris Valdas Urbonas pripažintas geriausiu Lietuvos treneriu, Davidas Aršakianas – geriausiu jaunuoju Lietuvoje žaidusiu futbolininku.

2016 – ieji klubui įsiminė kaip neišnaudotų šansų metai. Iš pradžių, pralaimėta kova dėl supertaurės, nepaisant to, kad FKT pirmavo; vėliau pralaimėta finalinė kova LFF taurės turnyre, kur įvartis praleistas tik per pratęsimą; dar vėliau patirta skaudžiausia nesėkmė UEFA turnyruose. Pirmą serijos dvikovą prieš Talino „Nomme Kalju“ pavyko laimėti 2:1, išvykoje – pirmauti 1:0, tačiau vėliau praleisti 4 įvarčius be atsako. Sezono pabaigoje vis tik pavyko antrus metus iš eilės užsitikrinti sidabro medalius.

2017 – aisiais į ekipą pakviestas treneris Olegas Vasilenka pirmąkart klubo istorijoje su savo auklėtiniais žengė į trečiąjį UEFA Europos lygos atrankos etapą. Pirmajame etape buvo eliminuotas škotų „St.Johnston“, antrajame etape – švedų „Norrkoping“ klubas. Trečiojo etapo pirmose rungtynėse, rungtyniaudami prieš makedonų „Shkendia“ ekipą, riteriai pirmavo 2:1, o varžovai užsidirbo dvi raudonas korteles. Deja, nepavyko tuo pasinaudoti, o išvykoje buvo patirta nesėkmė 0:3. Tais metais FKT laimėjo šalies bronzą, o legionierius iš Liberijos Oscaras pripažintas geriausiu jaunuoju Lietuvoje žaidžiančiu futbolininku.

2018 metus klubas pradėjo itin nesėkmingai, todėl dar neįpusėjus sezonui buvo nuspręsta atsisveikinti su treneriu O.Vasilenka. Į jo vietą atėjęs Kibu Vicuna sutvarkė visus reikalus ir komanda grįžo į kovą dėl aukščiausių vietų. Europoje pavyko nugalėti Velso „Cefn Druids“ bei kazachų „Irtysh“ ekipas, o trečiajame etape mesti rimtą iššūkį (0:1, 1:1) legendiniam serbų klubui Belgrado „Partizan“. Sezonui besibaigiant, K.Vicuna sulaukė lenkų klubo pasiūlymo, o jį pakeitė vartininkų treneriu klube dirbęs Albertas Rybakas. Su užduotimi treneris susitvarkė ir su komanda iškovojo trečiąją vietą. Geriausiu Lietuvoje žaidžiančiu jaunuoju futbolininku pripažintas Justinas Marazas.

2019 – aisiais klubas oficialiai persikėlė į Vilnių ir pasivadino „Riteriais“.

Vizija – tarptautinis klubas, ugdantis skirtingo amžiaus ir meistriškumo komandas, kurios vystomos piramidės principu.

Misija – tapti lyderiaujančia komanda Lietuvoje ir žaisti Europos klubinių turnyrų finaliniuose etapuose.

Tikslai – populiarinti futbolą, kaip vieną iš pagrindinių sveikos gyvensenos dedamųjų. Skatinti vaikus, jaunimą ir bendruomenę aktyviai leisti savo laisvalaikį, žaisti futbolą.