Dar vienos nykios rungtynės lėmė pralaimėjimą prieš „Panevėžį“

Devintojo A lygos turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ Panevėžyje 1:2 pralaimėjo vietos futbolininkams bei turnyro lentelėje nukrito į šeštąją vietą. Riterių įvartį nuo 11 metrų žymos 76 minutę pelnė Donatas Kazlauskas.

Šiose rungtynėse laikinasis komandos treneris Vaidas Sabaliauskas sudėtį buvo priverstas formuoti be traumuotų arba diskvalifikuotų Michaelo Thuique, Lajo Traore, Valentino Jeriomenkos, Mindaugo Grigaravičiaus ir Tomo Dombrauskio. Tiesa, į rikiuotę po kelių savaičių pertraukos sugrįžo Justinas Marazas.

Dvikova prasidėjo nykiai. Nors „Panevėžys“ pirmą smūgį į vartų plotą atliko 3 dvikovos minutę, tačiau pirmojo kėlinio pirmoje pusėje tai buvo išimtis iš taisyklės. Iš esmės, 20 minučių abi komandos žaidė „be vartų“. Panevėžiečiai buvo kažkiek tikslesni perduodami kamuolį vienas kitam, tačiau didelės grėsmės Riterių vartams tai nekėlė.

Įpusėjus kėliniui, Kotaro Amemiya rado laisvą koridorių, nusivaręs kamuolį 30 metrų atliko perdavimą Tautvydui Eliošiui, o šis niekieno nedengiamas aplenkė Tadą Simaitį ir pelnė pirmąjį dvikovos įvartį.

Atrodė, kad šis praleistas įvartis turėjo pažadinti Riterius… tačiau, deja. Komandą ir toliau lydėjo žaidybinis brokas, o atakos baigdavosi dar vidurinėje aikštės fazėje. Po vienos šiurkščios klaidos panevėžiečiai turėjo puikią galimybę padvigubinti skirtumą, tačiau tuomet komandą išgelbėjo T. Simaitis.

Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. „Riteriai“ perėmė žaidybinę persvarą. Per dešimt minučių komanda sukūrė dvi pusproges, tačiau netrukus buvo priversti traukti kamuolį iš vartų tinklo. Pirmoji varžovų kontrataka, Riterių pozicinė klaida gynyboje ir buvęs Riteris Ignas Kružikas padvigubino skirtumą.

Netrukus V. Sabaliauskas į aikštę metė Dovydą Virkšą, Roką Filipavičių ir Ernestą Stočkūną, o aikštės šeimininkų saugas Hugo Figueredo užsidirbo raudoną kortelę. Tuomet laikrodis skaičiavo 63 minutę.

Nuo to momento „Riteriai“ užspaudė varžovus ir po trylikos minučių Dominykas Kodz uždirbo vienuolikos metrų baudinį. D. Kazlauskas jį realizavo bei pelnė pirmąjį šio sezono įvartį. Iškart po šios situacijos įspūdingu smūgiu vos nepasižymėjo R. Filipavičius, kurio smūgiuotas kamuolys sudrebino skersinį.

Riterių atakos tęsėsi ir toliau. Nors žaidimas vyko vienoje pusėje, tačiau trečiojoje fazėje, kaip jau įprasta šiame sezone, trūko aštrumo, progų ir įvarčio. Panevėžiečiai triumfavo namuose bei kyla į penktą turnyro lentelės vietą.

„Riterių“ sudėtis: T. Simaitis, V. Borovskis, R. Šveikauskas, D. Barauskas, A. Levšinas, M. Ramanauskas (71 min. R. Filipavičius), R. Masenzovas (61 min. D. Virkšas), D. Kodz, D. Kazlauskas, J. Marazas (71 min. E. Stočkūnas), G. Paulauskas.