Galingas antrasis kėlinys „Riteriams“ garantavo įtikinamą pergalę prieš „Nevėžį“

„Optibet A lygos“ dvidešimt septintojo turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ 4:0 nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ bei iškovojo devintąją sezono pergalę. Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Mindaugas Grigaravičius ir Maksimas Marusičius.

Šiai dvikovai „Riterių“ trenerių štabas ruošėsi be trijų diskvalifikuotų žaidėjų (Olaidės Badmuso, Angelio Lezamos ir Akselio Kalermo), kuriuos pakeitė Valentinas Jeriomenka, Artūras Dolžnikovas ir po ilgo laiko į starto sudėtį sugrįžęs Deividas Malžinskas.

Aikštės šeimininkams užteko vos penkių minučių, kad jie svečiams iš Kėdainių užkurtų tikrą pirtį. Pirmasis aštresnis pavojus buvo sukurtas dešiniuoju kraštu, kuris priklausė A. Dolžnikovui. Dar po kelių minučių iš toli pabandė Marko Pavlovskis. Nepavyko. Antrasis jo bandymas iš artimesnio nuotolio komandai uždirbo kampinį. Tačiau ir vėl nieko.

„Riteriai“ taip užspaudė „Nevėžį“, kad šios komandos žaidėjai ne tik ilgą laiką neperėjo aikštės vidurio, tačiau dažniausiai buvo priversti žaisti be kamuolio pirmoje aikštės zonoje. Bandydami pereiti toliau, kėdainiečiai paprasčiausiai klysdavo elementariose situacijose.

Sužaidus trečdalį pirmojo kėlinio, „Riteriai“ turėjo fantastišką galimybę pasižymėti. Aleksandras Levšinas pirmasis prišoko prie kamuolio, buvusio per kelis metrus nuo vartų, tačiau nesugebėjo pergudrauti varžovų vartininko.

Praėjus dar keliolikai minučių, „Riterių“ žaidybinė persvara sumažėjo. Kėdainiečiai net kelis kartus sugebėjo pabėgti į kontratakas, kuriose rimtesnio pavojaus nesukūrė. Deja, patys „Riteriai“ pradėjo klysti lygiose vietose, tokiu būdu varžovams palengvindami gyvenimą.

Iškart po pertraukos vietoj A. Dolžnikovo treneriai į aikštę metė Valdą Paulauską. Būtent jo kraštu, sužaidus vos tris minutes, buvo sukurta ataka, virtusi M. Grigaravičiaus įvarčiu. Rezultatyviausias komandos žaidėjas šį sezoną pasižymėjo devintą kartą.

Dar po minutės Grigas pelnė ir dešimtąjį įvartį „Optibet A lygoje“. Gavęs kamuolį aikštės viduryje, jis atliko galingą reidą iki varžovų baudos aikštelės bei įsiveržęs į ją nepriekaištingu smūgiu padvigubino skirtumą.

Nepaisant įgytos solidžios persvaros, rungtynės ir toliau vyko pagal „Riterių“ surašytą scenarijų. „Nevėžio“ atakos dažniausiai užsibaigdavo dar iki centro, o vilniečiams sava aikštės pusė net nerūpėjo.

Antrojo kėlinio vidurys priklausė M. Marusičiui, kuris per labai trumpą laiką net tris kartus pasiuntė kamuolį į tinklą. Pirmuoju atveju buvo užfiksuota nuošalė, antruoju – jis įmušė pabėgęs nuo varžovų vienas prieš vieną, trečiuoju – po smūgio kamuolys dar pataikė į gynėją ir tik tada įkrito į vartus.

Komandai įgijus saugią keturių įvarčių persvarą, „Riterių“ treneriai į aikštę metė aštuoniolikmetį Antaną Buteliauską. Tik šiemet prie komandos prisijungęs gynėjas debiutavo aukščiausioje lygoje ir per tas septynias minutes gana aktyviai dalyvavo komandos atakose.

Per likusį laiką skirtumas galėjo dar labiau išaugti, tačiau kitos „Riterių“ progos liko neišnaudotos.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskis (74 min. M. Ramanauskas), D. Malžinskas, D. Barauskas, A. Levšinas (83 min. J. Lubas), V. Jeriomenko, M. Pavlovskis, A. Dolžnikovas (46 min. V. Paulauskas), M. Grigaravičius (63 min. G. Paulauskas), R. Filipavičius (83 min. A. Buteliauskas), M. Marusičius.