shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

„Trakų“ startas Europoje – kas tie „Druids“?

Trečią vietą praėjusiame A lygos sezone užėmęs „Trakų“ klubas jau ketvirtadienį pradės naują UEFA Europos lygos kampaniją. Preliminariame atrankos etape Jose Antonio Vicunos vadovaujama komanda išmėgins jėgas su seniausiu Velso klubu – „Cefn Druids“.

Valai į UEFA Europos lygos atranką grįžta po šešerių metų pertraukos, o „Trakai“ joje dalyvaus jau ketvirtus metus iš eilės.

„Cefn Druids“ komandą treniruojantis 41-erių metų Huwas Griffithsas prie komandos vairo stovėjo nuo 2009 iki 2014 metų, vėliau su klubu atsisveikino ir į komandą grįžo 2015 metais. Pirmuoju savo vadovavimo laikotarpiu jam pavyko komandą nuvesti iki Velso taurės finalo bei pirmą kartą klubo istorijoje iškovoti galimybę žaisti UEFA Europos lygos atrankos turnyre.

Įdomu tai, kad tada į UEFA Europos lygos atranką seniausias Velso klubas pateko žaisdamas antroje pagal pajėgumą Velso lygoje. Vietą Europoje jiems garantavo patekimas į jau minėtą taurės finalą, kuriame 0:2 buvo pralaimėta „The New Saints“ komandai.

Tiesa, debiutas Europoje nebuvo itin saldus – jei namuose pavyko nulinėmis lygiosiomis sužaisti su „Mypa“ klubu iš Suomijos, tai išvykoje buvo patirtas skaudus pralaimėjimas 0:5.

Praėjusiame stipriausios Velso lygos sezone „Druidai“ užėmė penktą vietą ir tai buvo geriausias visų laikų komandos pasirodymas, kuris liko įvertintas – jau minėtasis H.Griffithsas buvo išrinktas geriausiu metų treneriu. Pasibaigus sezonui, ketvirtą – šeštą vietos užėmusios komandos dar sužaidė miniturnyrą, kurio nugalėtojui atiteko kelialapis į Europą. Tas nugalėtojas – būsimasis riterių priešininkas.

Komanda, primenanti „St.Johnstone“

Būsimieji „Trakų“ varžovai iš pirmo žvilgsnio kaip reikiant primena ir praėjusiais metais tekusį škotų „St.Johnstone“ klubą. Kaip įprasta Didžiojoje Britanijoje, tiek Velso, tiek Škotijos klubai mėgsta fizine jėga paremtą futbolą.

Be to, tiek praėjusių metų „Trakų“ varžovai, tiek „Cefn Druids“ dažniausiai remiasi ta pačia taktine schema – abi ekipos mielai naudoja konservatyvią 4-4-2 taktinę schemą, paremta žaidimą kraštais, aukštais perdavimais į baudos aikštelę ir ten kova dėl aukšto kamuolio.

Lygiai taip pat, abi komandos daugiausiai remiasi vietiniais futbolininkais arba legionieriais iš kitų aplinkinių šalių: Anglijos, Škotijos.

Tiesa, „Cefn Druids“ gali pasigirti ir tuo, kad savo sudėtyje turi ir rinktinės futbolininką – 23-ejų metų Alecas Mudimu atstovauja Zimbabvės nacionalinei rinktinei, o praėjusio sezono pabaigoje buvo kaip reikiant sužvėrėjęs. Lemiamose kovose jis mušė įvarčius ir buvo rezultatyviausias „Druidų“ sezono futbolininkas.

Iš karto po burtų traukimo ceremonijos „Cefn Druids“ klubas, kaip ir „Trakai“, pradėjo pildyti savo sudėtį naujais futbolininkais. Prie Velso ekipos prisijungė 25-erių prancūzas Virgilis Moutaudas, 22-ejų metų gynėjas Jordanas Evansas bei į komandą po trejų metų pertraukos grįžtantas Ryanas Kershaw.

Sirgaliai

Didžiojoje Britanijoje „Cefn Druids“ klubas dar 2016-aisiais metais pagarsėjo kaip komanda, nepardavusi nei vieno sezoninio abonemento. Tiesa, tai nereiškia, kad į komandos rungtynes neina žiūrovai – vidutiniškai jų rungtynes Velso lygoje stebi maždaug 300 sirgalių.

Beje, pats klubas prašė bent šimto bilietų savo sirgaliams Alytuje, tačiau patys Velso ekipos gerbėjai socialinėje erdvėje tikina, kad jų bus gerokai daugiau ir jau teiraujasi, ar stadione bus galima įsigyti alaus.

Rungtynės Velse bus žaidžiamos birželio 28 dieną, atsakomosios – liepos 5 dieną Alytuje.