fbpx

Pirmąjį ratą „Riteriai“ baigė lygiosiomis su „Panevėžiu“

Lietuvos futbolo A lygos penktojo turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ namie lygiosiomis 1:1 užbaigė susitikimą su „Panevėžiu“ bei nutraukė dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją. Vilniečiai po Lajo Traore įvarčio į priekį išsiveržė jau 7 minutę, tačiau dvikovos pabaigoje Ernestas Veliulis rezultatą išlygino.

Lyginant su praėjusio turo rungtynėmis prieš „Sūduvą“, Mindaugas Čepas nuo pirmųjų minučių į aikštę metė Cyrille Tchayi Tchambą. Pastarasis pakeitė traumą patyrusį Justiną Marazą bei tokiu būdu debiutavo A lygoje.

Dvikova prasidėjo uraganiniu tempu. Vos per keturias minutes prie panevėžiečių vartų buvo skirti net trys kampiniai, Donatas Kazlauskas po baudos smūgio privertė sunkiai pasidarbuoti panevėžiečių vartininką Rafaelį Broetto, o dar vienas to paties D. Kazlausko smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų. Be to, per tas keturias minutes kamuolys nei karto nepabuvojo „Riterių“ aikštės pusėje.

Ir toliau spausdami varžovus šalies bronzos medalių laimėtojai netrukus sukūrė dar vieną puikią progą, kuri virto įvarčiu. Tikslus Michaelo Thuique perdavimas L. Traore, o šis atsidūręs vienas prieš varžovų vartininką neklydo.

Įvarčiai įprastai keičia žaidimo ritmą, o šis atvejis nebuvo išimtis. Vilniečiai atsitraukė kiek giliau, panevėžiečiai ilgiau pradėjo kontroliuoti kamuolį, bet iniciatyva vis tik ir toliau priklausė sostinės ekipai.

Dar vienas ryškus pasikeitimas žaidime įvyko 19 minutę, kai „Panevėžys“ po greitos atakos per plauką neišlygino rezultato. Tuomet kamuolys atsimušė į virpstą, o vėliau prariedėjo palei vartų liniją.

Akivaizdu, kad šis epizodas visiškai išmušė komandą iš vėžių – žaidėjams tapo sunku palaikyti kamuolį, itin dideliu tempu augo klaidų skaičius, o apsilankymų prie varžovų vartų praktiškai neliko.

Po pertraukos vaizdas pasikeitė dar labiau – „Riteriai“ priėmė panevėžiečių pasiūlytas taisykles žaisti antru numeriu bei ieškoti galimybių kontratakose. Vis tik, reikėjo nepamiršti apie gynybą, kuri kartais braškėjo. Sužaidus maždaug dešimt minučių, Ernesto Veliulio aktyvumas vos vos neprivertė Riterių traukti kamuolio iš vartų tinklo. Pasisekė.

Įpusėjus antrajam kėliniui, M. Čepas komandą pakeitė iš esmės. Vienu kartu buvo pakeisti net trys futbolininkai. Aikštėje pasirodė: Mindaugas Grigaravičius, Dominykas Kodz ir Dovydas Virkšas. Po minutės auksinį šansą turėjo Aleksandras Levšinas, tačiau būdamas vienas prieš varžovų vartininką iš kelių metrų atakavo netiksliai.

Iškart po to epizodo buvo paskelbta atsigėrimo pertraukėlė. Netrukus savo šansą jau turėjo Justinas Januševskis, o vėliau ir E. Veliulis, kuris pasinaudojo itin šiurkščia „Riterių“ gynėjų klaida bei išlygino rezultatą.

Per likusias dešimt minučių vilniečiai spaudė varžovus, tačiau likusio laiko buvo per mažai. Panevėžiečiai čempionate iškovojo pirmąjį tašką. Reikia pripažinti – visiškai pelnytai.

„Riterių“ sudėtis: T. Simaitis, V. Borovskis, V. Jeriomenko (89 min. G. Paulauskas), D. Barauskas, A. Levšinas, M. Ramanauskas (65 min. D. Virkšas), T. Dombrauskis (78 min. R. Šveikauskas), D. Kazlauskas (65 min. D. Kodz), C. Tchamba (65 min. M. Grigaravičius), L. Traore, M. Thuique.