fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Pirmojo rato finiše pasiekta įspūdinga pergalė

Paskutinėse „TopSport Pirmos lygos“ pirmojo rato rungtynėse ketvirtadienį Vilniaus „Riteriai“ savo aikštėje 5:1 nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ ekipą bei pirmą sezono dalį baigė turnyro lentelės viršūnėje. Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Andrius Kaulinis ir Ernest Zdanovič, vieną pridėjo Jonas Usavičius.

Startinėje „Riterių“ sudėtyje šį kartą Gustą Gumbaravičių pakeitė po vienerių praleistų rungtynių į rikiuotę sugrįžęs Nojus Stankevičius, o puolime sostinės ekipos vyriausiasis treneris Slavomiras Cisakovskis vietoje Ebuka Onah pasirinko Ernestą Zdanovič.

Energingai palaikomi į stadioną susirinkusių gerbėjų „Riteriai“ galingai pradėjo rungtynes ir jau 4 min. Andrius Kaulinis tiksliu smūgiu nuginklavo „Neptūno“ vartų sargą Pijų Petkevičių. Šiek tiek atitokę po šalto dušo svečiai pamėgino perimti iniciatyvą ir kelis kartus tolimais smūgiais tikrino Armanto Vitkausko budrumą, tačiau „Riterių“ ekipos kapitonui varžovų atakos didesnių sunkumų nesukėlė.

23 min. apie save priminė ir „Riteriai“. E. Zdanovič nuo aikštės vidurio pabėgo į akistatą su varžovų vartininku, tačiau P. Petkevičius buvusio komandos draugo smūgį nukreipė į kampinį. O po keliolikos sekundžių kitoje aikštės pusėje kamuolį iš tuščių vartų išmušė sostinės ekipos gynėjas Ricky Chanda.

26 min. arbitras Mantas Pomeckis suteikė galimybę futbolininkams kiek atsipūsti ir atsigerti vandens, o iš karto po pertraukėlės „Riteriai“ surengė dar vieną puikią ataką, pasibaigusią neatremiamu A. Kaulinio smūgiu į tolimą vartų kampą.

Dviejų įvarčių persvara išsilaikė vos kelias minutes. 31 min. vilniečiai nesugaudė varžovų atakuojančių žaidėjų savo baudos aikštelėje, o savo progos sulaukęs Daniel Ilevbare tiksliu smūgiu nuginklavo A. Vitkauską.

Pajutę, kad rungtynės dar nebaigtos „Riteriai“ vėl įjungė aukštesnę pavarą ir ėmėsi ieškoti spragų svečių gynyboje. 37 min. aštrus Jono Usavičiaus perdavimas į baudos aikštelę nerado adresatų, o dar po kelių minučių E. Zdanovič po Andriaus Kazakevičiaus perdavimo galva netiksliai smūgiavo į vartus.

Pirmo kėlinio pabaigoje teko padirbėti ir A. Vitkauskui, atrėmusiam pavojingą Juliaus Kasparavičiaus smūgį, P. Petkevičių tolimu šūviu patikrino Nojus Stankevičius, bet rezultatas liko nepasikeitęs.

Po pertraukos „Riteriai“ į aikštę grįžo su didesne energija ir 48 min. A. Kaulinis galėjo pelnyti ir trečią savo įvartį, bet iš aštraus kampo nesugebėjo pramušti klaipėdiečių vartų sargo. 53 min. dešiniu kraštu prie svečių vartų prasiveržė Simas Civilka, bet ir jo smūgis tikslo nepasiekė.

Visgi dar po keturių minučių E. Zdanovič pabėgo nuo varžovų, perdavė kamuolį J. Usavičiui – ir pastarasis pelnė trečią „Riterių“ įvartį. Iš karto po šio epizodo J. Usavičius užleido vietą aikštėje Roscelo Vlijter.

Po įvarčio žaidimas aprimo, šeimininkai sumažino apsukas, o svečiai niekaip nesugebėjo įsibėgėti. 66 min. dar kartą veržliu žaidimu žybtelėjo S. Civilka, bet po jo smūgio kamuolys ir vėl prašvipė virš varžovų vartų.

Po ramesnės atkarpos ir vandens pertraukėlės „Riteriai“ vėl grįžo į aikštę su didesne energija – ir 76 min. E.Zdanovič po A. Kaulinio perdavimo ketvirtą kartą pramušė subyrėjusią „Neptūno“ gynybą. Dar po kelių minučių E. Zdanovič lyg ant sparnų įskriejo į varžovų baudos aikštelę ir pratęsė svečių triuškinimą – 5:1.

83 min. „Riterių“ treneriai atliko trigubą keitimą ir leido pajusti žaidimo skonį Gustui Gumbaravičiui, Nojui Petkui bei Oleksandrui Kozhevnikovui. O 86 min. į aikštę žengė ir Tautvydas Alekna, pakeitęs dviejų įvarčių autorių E. Zdanovič.

Įspūdinga pergale pirmą čempionato ratą užbaigę Vilniaus „Riteriai“ su 36 taškais „TopSport Pirmos lygos“ čempionate užima pirmą vietą, o „Neptūnas“ su 31 tašku žengia antroje pozicijoje. Kitas rungtynes sostinės ekipa žais liepos 27 d., kai LFF stadione priims „Kauno Žalgiris B“ ekipą.

„Riterių“ sudėtis: A.Vitkauskas, R.Chanda, N. Stankevičius (83 min. G.Gumbaravičius), A.Kazakevičius, M.Rutkovskis, S.Civilka (83 min. O.Kozhevnikov), A.Šveistrys, A.Kaulinis, D.Rimpa (83 min. N.Petkus), J.Usavičius (57 min. R.Vlijter), E.Zdanovič (86 min. T.Alekna).