fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Užtikrtintas žaidimas garantavo pergalę prieš „Ekraną“

Devintojo „TopSport Pirmos lygos“ turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ 3:0 nugalėjo Panevėžio „Ekraną“ ir pergalių seriją lygoje pratęsė iki trijų. Pirmąjį rungtynių įvartį pelnė Ernestas Zdanovič, antrąjį – panevėžiečiai įsimušė į savo vartus, o dvikovos pabaigoje 11 metrų baudinį realizavo Simas Civilka.

Lyginant su paskutinėmis keliomis rungtynėmis, treneris Slavomiras Cisakovskis starto sudėtyje atliko vieną keitimą – į S.Civilkos vietą žengė Oleksandas Kozhevnikovas.

„Riteriai“ nuo pat pirmųjų susitikimo minučių neleido suabejoti, kas yra šios dvikovos tikrieji šeimininkai. Aukštas spaudimas, milžiniška kamuolio kontrolė ir visiškai užvaldytas aikštės vidurys – šie dalykai sostinės komandą lydėjo praktiškai visos dvikovos metu.

Tiesa, net ir gerokai mažiau laiko su kamuoliu praleidę savųjų galimybių ieškojo ir „Ekrano“ futbolininkai. Per pirmojo kėlinio pirmąjį trečdalį jie sukūrė vieną pusprogę po kampinio, antrą – po kontratakos ir pačių „Riterių“ klaidos. Vis tik, nei vienu, nei antru atveju Armantui Vitkauskui net neteko įsitraukti į žaidimą.

Sužaidus penkiolika minučių, pasipylė rimtesnės progos. Iš pradžių dusyk geroje padėtyje baudos aikštelėje kamuolio sulaukė Andrius Kazakevičius, tačiau netrukus jau ir „Ekranas“ tik per plauką nepasiuntė kamuolio į tinklą. Tąsyk per lengvai į baudos aikštelę įsiveržę panevėžiečiai rimtai privertė padirbėti A.Vitkauską, o jam atmušus kamuolį, pirmas prie jo prišoko ir iš kelių metrų netiksliai į vartus smūgiavo Obalola Adewale.

Iki pertraukos įvarčių įmušta nebuvo, o iškart po jos „Riterių“ žaidybinė persvara tapo dar gerokai didesnė. „Ekranas“, savo ruožtu, ir toliau savųjų progų ieškojo kontratakose.

Sužaidus beveik trečdalį antrojo kėlinio, Jonas Usavičius stipriu smūgiu sukirto kamuolį į virpstą. „Riterių“ atakų lyderis buvo arčiausiai įvarčio šiose rungtynėse ir tai varžovams turėjo būti ženklas.

Po šio epizodo S.Cisakovskis atliko pirmąjį keitimą. Į aikštę žengęs S.Civilka dar labiau suaktyvino ir taip aktyvų „Riterių“ žaidimą viduryje.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti šešiolikai minučių, „Ekrano“ aikštės pusėje buvo užfiksuota pražanga. Puikiai išpildytas namų darbas virto pirmuoju įvarčiu. Armandas Šveistrys parideno kamuolį Deimantui Rimpai, šis – į baudos aikštelę E.Zdanovič, kuris šaltakraujiškai pelnė penktąjį sezono įvartį.

Po praleisto įvarčio panevėžiečiai pabandė žaisti kiek aukščiau nei 70 minučių iki tol ir tai jiems vos po poros minučių kainavo antrąjį įvartį. Ką tik į aikštę žengęs A.Rosiveri pradėjo ataką, kurios finiše Andrius Kaulinis iš kairės bandė aštrinti situaciją, panevėžiečiai įsimušė kamuolį į savo vartus.

Itin šaltas dušas nenumalšino „Ekrano“ noro iškovoti bent tašką, tačiau, atlaisvėjus erdvėms, progas kūrė „Riteriai“. Per likusį laiką buvo sukurtos kelios pusprogės, labai arti įvarčio buvo šalia virpsto smūgiavęs A.Rosiveri, o S.Civilka uždirbo ir pats realizavo 11 metrų baudinį.

Po šios pergalės „Riteriai“ ir toliau užima vietą turnyrinės lentelės viršuje.

„Riterių“ sudėtis: A.Vitkauskas, A.Kazakevičius (74 min. A.Rosiveri), M.Rutkovskis, N.Stankevičius, G.Gumbaravičius (83 min. K.Stankevičius), O.Kozhevnikov (60 min. S.Civilka), A.Šveistrys, A.Kaulinis, D.Rimpa, J.Usavičius (83 min. N.Petkus), E.Zdanovič.