fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Jonas Usavičius: „Jei kas būtų pasiūlęs tokią statistiką sezono pradžioje, tikriausiai būčiau sutikęs”

Vienas geriausių šio sezono „TopSport Pirmos lygos“ futbolininkų „Riterių“ akademijos puolėjas Jonas Usavičius vyrų futbolo pirmąkart paragavo dar prieš ketverius metus. 2020 metų antrąją Joninių dieną tuomet keturiolikmetis Jonas į aikštę buvo mestas iškart po pertraukos Pirmos lygos kovoje tarp „Riterių B“ ir „Vilniaus Vyčio“. Netrukus puolėjas jau turėjo neblogą šansą pasižymėti, tačiau jaunatviškumas sutrukdė tai padaryti.

Nuo to karto Jono žaidimas antrajame pagal stiprumą šalies divizione tapo reguliarus. Tiesa, pirmojo įvarčio teko šiek tiek palaukti. Prabėgus beveik dvejiems metams nuo minėtų rungtynių, 72 minutę aikštėje pasirodęs J.Usavičius savo įvarčiu dvikovai visiškai artėjant į pabaigą „Riteriams B“ dovanojo tašką akistatoje su Mažeikių „Atmosfera“.

Vėliau sekė triumfas su „Riterių“ akademija Elitinėje U-18 lygoje, o šiemet lyderio vaidmuo komandoje, siekiančioje sugrįžti į elitinį šalies divizioną.

„Jei kas būtų pasiūlęs tokią statistiką sezono pradžioje, tikriausiai būčiau sutikęs. Nepaisant to, kad dar prieš sezoną viskas neblogai sekėsi, visas pasiruošimas buvo labai geras. Tad ir patį sezoną pradėjau geros formos“, – sakė J.Usavičius.

Jonai, su kokiomis mintimis, apskritai, pasitikai šį sezoną, kai jau žinojai, kad komandos branduolį sudarys jaunimas?

Džiaugiausi pagaliau sulaukęs sezono starto. Manau, kad paruošiamajame sezonui cikle parodėme, kad esame gera jauna komanda su daug potencialo.

Kaip gali paaiškinti, kodėl tas jaunimas kol kas eina praktiškai neklupdamas?

Manau, dėl to, kad visi einame link vieno tikslo – tai yra laimėti Pirmą lygą. Kitas momentas – visi su didele patirtimi esantys žaidėjai ir treneriai visada pataria ir palaiko.

Vienas tokių didelę patirtį žaidėjų yra vartininkas Armantas Vitkauskas. Kokią įtaką šių metų „Riteriams“ daro jis?

Armantas komandoje yra labai svarbus, jis visada turi vertingų patarimų ir aikštėje, ir už jos ribų.

Dvikova su „Banga“. Kaip vertini komandos pasirodymą su A lygos atstovais, jau ataušus emocijoms?

Vertinu labai gerai, nes A lygos komandai davėme rimtą kovą. Aišku, yra daug vietos tobulėjimui. Svarbu, pasimokyti iš klaidų ir judėti pirmyn.

Kodėl tuomet nepavyko išsaugoti teigiamo rezultato. Kur varžovai buvo stipresni?

Pritrūko sėkmės ir koncentracijos kai kuriuose žaidimo momentuose. „Banga“ turėjo pranašumą tik tuo, kad žaidėjai turi didesnės patirties žaidžiant aukštesniu lygiu. Pabaigoje tai jie išnaudojo.

Pagrindiniai žaidėjai žaidžia nemažu krūviu. Ar nesijaučia nuovargis? Ar pavyks atlaikyti tokį krūvį visą sezoną?

Krūvis tikrai didelis, bet darome viską, kad greitai atsistatytume po kiekvienų rungtynių ir būtume visiškai pasirengę ateinančioms. Dabar svarbiausia yra išvengti traumų.

Nuo pat sezono pradžios komandoje nėra kitų kalbų kaip nugalėtojo titulas. Ar tos kalbos neprideda nei kiek spaudimo?

Truputį prideda, bet tai tik dar labiau motyvuoja komandą siekti aukščiausių tikslų ir skatina visus stengtis kiekvienose rungtynėse, kad nugalėtume.

Netrukus laukia pagrindiniai konkurentai: „Be1“, „Neptūnas“, „Babrungas“. Ko reikia, kad ir po dvikovų su šiais varžovais pirmoje vietoje liktų „Riteriai“?

Komandiškumas, geras pasiruošimas kiekvienoms rungtynėms ir rimtas nusiteikimas bus svarbiausi dalykai, kad išliktume lenteles viršuje.