fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

G. Gumbaravičius: „Kartais labai nedaug tereikia, kad įgautum didesnį trenerio pasitikėjimą ir pasitikėjimą pačiu savimi“

Dar praėjusiais metais vienu jauniausių „Riterių“ sistemoje buvęs 24-erių Gustas Gumbaravičius 2024-uosius pasitiko kaip komandos veteranas. Už jį šių metų komandoje vyresni yra tik du futbolininkai: Armantas Vitkauskas ir Andrius Kazakevičius.

„Iš pradžių buvo gana keista ir neįprasta situacija pačiam. Bet šiek tiek praėjus laikui, pašnekėjus ir su treneriais, supratau, kad turiu rodyti gerą pavyzdį jaunesniems už save. Lyginant save su praeitu sezonu, skiriasi tai, kad gaudavau pats nemažai pamokų iš vyresnių lietuvių žaidėjų ir užsieniečių, o dabar pats turiu atlikti šį vaidmenį. Manau, tai gaunasi visai neblogai, kolektyvas geras, smagus ir, svarbiausia, darbštus ir atkaklus“, – sakė G.Gumbaravičius.

Gustai, šiuo metu komanda žengia pirmoje vietoje. Kokie veiksniai lėmė tai?

Mūsų klubo tikslas – šiemet būti pirmiems. Norime laikyti šią poziciją viso sezono metu. Noras, kova iki paskutinių minučių aikštėje, darbas treniruotėse ir trenerių štabo plano laikymasis lemia tai, kad esame pirmi.

Kas lėmė paslydimus prieš „Kauno Žalgirį B“ ir Bangą B?

Detalės.. Abejose rungtynėse buvome geresnė komanda, tačiau mažos detalės lėmė neigiamus rezultatus.

Lff taurės turnyras. Dabar, jau atvėsus emocijoms, ką gali pasakyt apie tas dvejas rungtynes su Neptūnu ir Banga?

Prieš dvikovą su „Neptūnu“, į Klaipėdą atvykome rungtynių išvakarėse. Organizacijos pasitikėjimas ir visų sąlygų suteikimas tikrai davė papildomą impulsą laimėti rungtynes. Taurės varžybos yra iš vienų rungtynių, todėl žinojome, kad negalime daryti klaidų. Trenerių planas ir žaidėjų atsidavimas buvo labai geras, todėl ir pavyko laimėti Klaipėdoje.

Rungtynių prieš „Bangos“ komandą labai laukėme ir ruošėmes joms. Žaidėjai buvo papildomai motyvuoti rungtyniauti prieš A lygos komandą. Gerbėme varžovus, bet tikrai jų nebijojome ir ėjome į aikštę tik laimėti. Tuo tikrai tikėjome. Be to, manau, žmonės, stebėję tas rungtynes, galėjo tai matyti.

Rungtynių baigtis mums nebuvo palanki. Trečiasis įvartis į mūsų vartus buvo labai skausmingas psichologiškai, bet komanda vis tiek tikėjo, kad galime laimėti rungtynes žaisdami vienu žaidėju mažiau. Tai parodo, kad vis tiek turėjome realią galimybę pelnytį išlyginamąjį įvartį.

Komanda parodė pati sau, kad yra konkurencinga net žaisdama su A lygos komanda. Labai džiaugiuosi, kad komanda labai gerai adaptavosi po pralaimėjimo ir laimėjome rungtynes prieš „Ekraną“.

Tavo paties vaidmuo šiemet iš pradžių buvo mažesnis, dabar žymiai didesnis. Kaip galvoji pavyko įeiti į sezoną?

Vaidmuo buvo mažesnis taip, bet žinojau, kad galimybė žaisti vis tiek išpuls. Kartais tiek tereikia, kad įgautum didesnį trenerio pasitikėjimą ir pasitikėjimą pačiu savimi. Sunkus darbas treniruotėse ir trenerio pasitikėjimas lėmė tai.

Šį savaitgalį laukia Garliava. Ko reikia, kad pavyktų ir toliau žengti užtikrintai?

Gerbiame visus savo varžovus, bet mūsų tikslas yra tik vienas – laimėti. Reikia žaisti protingai, išnaudoti varžovų klaidas ir patiems būti budriems prie savųjų vartų, laikytis žaidybinio plano ir rezultatas turėtų ateiti.

Pirmajame rate dar laukia „Be1“, Neptūnas, „Babrungas. Ar užteks jėgų ir energijos?

Kiekvienoms rungtynėms ruošiamės atsakingai, todėl dabartinis tikslas yra laimėti prieš „Garliavos“ ekipą. O tolimesnėms rungtynėms, manau, jėgų, noro ir energijos tikrai pakaks.