fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Šešiolikmetis debiutantas J. Dirmantas: „Bandžiau kuo greičiau nusiraminti ir įtikinti save, kad viskas bus gerai“

Šešiolikmetis Juris Dirmantas papildė „Riterių“ futbolo akademijos žaidėjų sąrašą, į kurį patenka tik tie akademijos auklėtiniai, kurie yra gavę pagrindinės komandos krikštą. Vien šiemet, per dvejas sezono rungtynes, tokių žaidėjų netrūksta: Jonas Usavičius, Ernestas Zdanovič, Matas Latvys, Martinas Ustinovič, Nojus Petkus ir jau minėtas J. Dirmantas.

Komandai prieš „Hegelmann B“ pirmaujant 5:0 ir iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms, šešiolikmetis pakeitė ką tik penktąjį įvartį pelniusį Simą Civilką. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė, tačiau „Riterių“ akademijos auklėtinis išvyką į Kauną atsimins ilgai.

„Išgirdęs, kad treneris mane šaukia, pradėjau labai džiaugtis. Tačiau supratęs, kad aš iš tikrųjų išeinu į aikštę, užvirė jaudulys. Pradėjau labai jaudintis, iš to streso rankos net drebėjo, negalėjau ramiai susiruošti. Bandžiau kuo greičiau nusiraminti ir įtikinti save, kad viskas bus gerai. Įžengęs į aikštę, visiškai nusiraminau“, – prisiminimais iš praėjusio savaitgalio dalinosi pagrindinės „Riterių“ komandos debiutantas.

Žinojai, kad liko trys minutės ir per jas situacija aikštėje nepasikeis, bet.. ką psichologiškai jaunam žaidėjui reiškia atstovauti pagrindinei komandai būnant tokio jauno amžiaus?

Psichologiškai turi kovoti su dideliu jauduliu, nebijoti žaisti. Yra didelė atsakomybė, nesinori nuvilti nei komandos narių, nei trenerių, kurie tavimi pasitiki. Dar reikia prisiminti, kad jaunimo futbolas ir vyrų futbolas labai skiriasi. Čia ir greitis kelis kartus didesnis, ir šiaip visi didesni.

Ką tokiam jaunam žaidėjui, apskritai, reiškia treniruotis su pagrindine komanda? Atsimeni tą laiką, kai buvai pakviestas prisijungti?

Tai reiškia labai daug, nes tai parodo, kad judi tinkama kryptimi ir turi visas priemones, kurių reikia, kad susikurtum gerą karjerą. Aišku, nereikia atsipūsti, bet reikia dirbti dar daugiau negu prieš tai. Kai buvau pakviestas į pirmas treniruotes su A komanda, džiaugiausi labai. Tėvai mane palaikė, bet aš pats nemaniau, kad mane paliks treniruotėse su jais ilgam. Sužinojęs, kad pasilieku, rimtai pagalvojau ir supratau, kad prasideda rimtas darbas ir mano karjera priklauso tik nuo manęs.

Tu Riterių akademiją lankai nuo mažų dienų. Ką tau davė ši akademija? Kodėl likai joje? Ar visada tikėjai, kad gali iš futbolo valgyti duoną?

Ši akademija davė daug patirties, sužinojau ir išmokau daug. Likau joje dėl draugų, su kuriais mes labai gerai bendraujame. Ir šiaip nedrįsau keisti klubo.

Taip, visada tikėjau, kad iš futbolo galiu valgyti duoną. Žaisti futbolą profesionaliai buvo mano svajonė nuo pat mažų dienų.

Šiemet „Riterių komanda“ yra labai jauna, tačiau sezono startas yra puikus. Kaip manai, kas tai lemia?

Manyčiau, tai lemia geri santykiai tarp komandos žaidėjų ir trenerių. Be to, visų užsidegimas ir bendro tikslo turėjimas – grįžti į A lygą. Visi yra užsivedę ir tai labai gerai matosi tiek per treniruotes, tiek ypač per rungtynes.

Kokį asmeninį tikslą keli per šį sezoną?

Mano asmeninis tikslas būtų likti šioje komandoje tarp vyrų ir patekti į startinę komandos sudėtį, toliau daug dirbti ir atsiduoti kiekvienoje treniruotėje.