fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

„Riterių“ naujokas – Ugandos rinktinės narys

Ugandos nacionalinei rinktinei šešeriose rungtynėse atstovavęs ir šalies ateitimi vadinamas dvidešimtmetis Isma Mugulusi ateinantį sezoną atstovaus „Riterių“ ekipai. Prieš kelias savaites atvykęs į Lietuvą futbolininkas jau spėjo debiutuoti naujoje komandoje kontrolinėse rungtynėse prieš „Garliavą“. Tąsyk jis pasižymėjo įvarčiu ir rezultatyviu perdavimu.

„Viską parodys sezonas, tačiau, tikiu, kad tai bus vienas įdomiausių žaidėjų visoje lygoje. Mūsų jaunai komandai toks žaidėjas kokybės tikrai pridės“, – apie naujoką sakė „Riterių“ sporto direktorius Vytautas Masaitis.

Busogos mieste gimęs ir futbolo paslapčių mokęsis naujasis „Riterių“ narys į futbolą patraukė sekdamas dvejais metais vyrensio brolio pėdomis. Pastarasis šiuo metu atstovauja gimtosios šalies „Bul“ klubui.

„Mano vaikystės svajonė – tapti profesionaliu futbolininku. Visada atsimenu save žaidžiantį gatvėse ir niekada nesiskiriantį su kamuoliu, nepriklausomai nuo to, ar einu į lovą, ar į mokyklą. Didžiausia pergalė žaidžiant tarp vaikų – užimta antroji vieta turnyre, kuriame varžėsi beveik 1000 mokyklų.

Būdamas septyniolikos, debiutavau „Busoga United“ ekipoje Ugandos „Premier“ lygoje. Tuo metu Jau buvau kviečiamas į jaunimo rinktines, o 2021 metais debiutavau vyrų rinktinėje. Po šio debiuto pradėjau legionieriaus karjerą“, – sakė pirmasis ugandietis, rungtyniausiantis Lietuvoje.

Isma, kadangi Lietuvoje iki šiol nežaidė nei vienas futbolininkas iš Ugandos, supažindink su futbolo situacija savo šalyje..

Privilegija ir pasididžiavimas, kad galiu reprezentuoti savo šalį toli nuo namų. Kalbant apie futbolo lygį Ugandoje, tai galiu pasakoti, kad jis tikra nėra prastas. Tam yra priežastis – Ugandos futbolo federacija dėmesį fokusuoja į jaunimą ir mes dėl to esame dėkingi. Rezultatai jau pastebimi – prieš trejus metus Afrikos taurėje mūsų šalies U-20 rinktinė sugebėjo prasibrauti į finalą.

Prieš pora metų pradėjai legionieriaus karjerą. Kaip suprantu, pradžia nebuvo lengva?

Tikrai, ne. Į Graikiją aš nuvykau po Afrikos U-20 čempionato. Komanda jau buvo pradėjusi pasiruošimą, o aš bandžiau pasivyti benuvažiuojantį traukinį. Pasikeitė oras, maistas ir mano adaptacijos laikotarpis užtruko ilgiau nei aš norėjau. Dėl to labai džiaugiuosi, kad į „Riterius“ aš atvykau dar gerokai prieš sezono pradžią.

Kodėl „Riteriai“?

Yra kelios priežastys. Dar gyvendamas Graikijoje, aš girdėjau daug gerų dalykų apie kultūrinę dalį Lietuvoje. Be to, aš atvykstu į klubą, kuris moka dirbti su jaunimu, moka suteikti galimybę išvažiuoti į gerus čempionatus.

Kokius tikslus išsikėlei atvykdamas čia?

Pagrindinis mano tikslas – padėti komandai iškovoti kelialapį į A lygą. Be to, tikiuosiu būti lyderiu tiek mušant įvarčius, tiek atliekant rezultatyvius perdavimus. Noriu būti geriausiu lygos žaidėju, noriu, kad mano šalis didžiuotųsi manimi. Apskritai, noriu iš šio etapo paimti kuo daugiau. Tam ir esu čia.

Šiemet „Riteriai“ bus labai jauna komanda. Tai labiau privalumas ar trūkumas?

Man asmeniškai futbolas nėra ta vieta, kur turi galvoti apie amžių. Rezultatą kuria teisingi žaidėjai, teisingi trenerių sprendimai ir teisingai pasirinkta visa komanda.