fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

A lygos debiutantas M. Rutkovskis: „tikėjausi ir dirbau tam, kad debiutas A lygoje būtų šiais metais“

Per šį sezoną „Riteriai“ į  „Optibet A lygą“ delegavo ne vieną naujoką. Aukščiausiame šalies divizione pirmąkart savųjų šansų sulaukė ne vienas jaunas lietuvis – tai ir Arnas Voitinovičius, ir Povilas Katinas, ir Andrius Kaulinis, o nuo praėjusio savaitgalio ir Milanas Rutkovskis.

Rungtynėse su „Kauno Žalgiriu“ aštuoniolikmetis pakeitė Stefaną Filipovičių, o netrukus su komandos draugais džiaugėsi ir garbės įvarčiu.

„Debiutuoti A lygoje būnant aštuoniolikmečiui yra tikrai daug ką reiškiantis dalykas, nes jaunimas gali pasisemti patirties ir įgauti pasitikėjimo savimi. Džiugu matyti, kad vis daugiau ir daugiau jaunų žaidėjų debiutuoja Auksčiausioje Lietuvos futbolo lygoje“, – prabėgus beveik savaitei nuo debiuto sakė M. Rutkovskis.

Savo karjerą pradėjęs Vilniaus FM gretose, vėliau su komanda žaidėjas persikėlė į „Ateities“ mokyklą, kuriai atstovavo Antros lygos pirmenybėse, o prieš šio sezono pradžią tuomet dar septyniolikos gynėjas papildė „Riterių“ klubą.

„Metų pradžioje mano tikslas buvo užsikabinti „Riterių B“ starto sudėtyje, kad gaučiau patirties žaisdamas I lygoje. Sezono pasiruošime treneris mane pakvietė treniruotis su pagrindine „Riterių“ ekipa ir tada supratau, kad jeigu sunkiai dirbsiu tikėsiu savimi, galiu bandyti kabintis A lygoje. Todėl tikėjausi ir dirbau tam, kad debiutas A lygoje būtų šiais metais. Gaila, kad tai įvyko tik sezonui einant į pabaigą, bet labai džiaugiuosi, kad išvis gavau tokia galimybę. Tai man davė pasitikėjimą, kurį galėsiu panaudoti toliau ruošiantis kitiems metams“, – sakė M. Rutkovskis.

Prisimink savo debiutą chronologiškai. Rungtynės artėjo į pabaigą, bet „Riteriai“ dar turėjo keitimų. Ar labai nustebai, kai pakvietė tave?

Rungtynės jau artėjo į pabaigą ir, deja, rezultatas buvo 0:3. Žinojau, kad vienas keitimas dar nepanaudotas. Apšilinėdamas išgirdau, kaip treneris sušaukė mano vardą, tuomet kuo skubiau susiruošiau tam, kad sužaisčiau kuo daugiau minučių. Teisėjas buvo pridėjęs dar 6 minutes ir su komanda sugebėjome įmušti paguodos įvartį paskutinę minutę.

Gavęs tokia galimybę debiutuoti A lygoje, turėčiau būti labai laimingas, bet iš tikrųjų didžiulės laimės nebuvo. Žinojau, kokia yra klubo padetis A lygos turnyro lentelėje, labai reikalingi buvo pergalės taškai, todėl buvo skaudu, kad su komanda pralaimėjome. Po rungtynių padėkojau treneriui už suteikta galimybę, nes tai man reiškė tikrai daug.

Vis tik, juk nėra lengva žengti į aikštę, kai nuo varžovų atsilieki 0:3..

Rezultatas buvo neigiamas, bet galvoje sukosi tik viena mintis – išeiti ir padėti komandai. Išėjęs į aikštę, pajaučiau, kad nebėra įtampos, komandos jau susitaikiusios su rezultatu. Nebuvo tokio didelio jaudulio žaisti, kai nebuvo spaudimo. Pavyko pasiekti įvartį. Tai šiek tiek pakėlė nuotaiką.

Kaip, apskritai, vertini savo augimą per šiuos metus „Riterių“ klube?

Prieš ateidamas į „Riterius“, atstovavau „Ateities“ komandai, kuri rungtyniavo Antros lygos pirmenybėse. Maniau, kad laikas kabintis aukštesnėje lygoje, todėl pereidamas į „Riterius“, kaip minėjau, turėjau tikslą užsikabinti I lygos pirmenybėse. Džiaugiuosi suteiktu šansu bei galimybe ir, tikiuosi, klubas tikės manimi ir toliau, o aš jau darysiu viską, kad jiems atsidėkočiau.

Kokių tikiesi kitų metų?

Apie kitus metus labai dabar negalvoju, nes žinome, kokioje situacijoje esame A lygos turnyro lentelėje. Todėl gyvename šiuo momentu ir koncentruojamės į svarbias paskutines sezono rungtynes prieš ,,Sūduvą“. Mano asmeninis tikslas kitiems metams – kabintis A lygoje.