fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

T.Buzas: „Jaučiuosi laimingas gavęs šansą“

Prieš kelias savaites „Riterių“ klubą papildęs Lietuvos jaunių rinktinės saugas Titas Buzas jau spėjo debiutuoti ir pagrindinės komandos sudėtyje „Optibet A lygos“ rungtynėse. Rungtynėse su „Šiauliais“ Titas į aikštę žengė besibaigiant pagrindiniam laikui ir per kelias minutes kažko įsimintino nuveikti nesugebėjo. „Riteriai“ pralaimėjo, tačiau jaunam žaidėjui emociškai tos kelios minutės buvo labai svarbios.

„Jaučiausi laimingas gavęs šansą žengti į aikštę ir tuo pačiu malonu, kad treneris pasitikėjo manimi. Nors laiko buvo likę nedaug, iš tikrųjų nesitikėjau, kad iš viso jo gausiu. Juk prie komandos prisijungiau dar visai neseniai“, – sakė T.Buzas.

Kaip atsidūrei „Riteriuose“?

Svarsčiau, kuriame klube jausčiausi geriausiai ir viską apgalvojęs pasirinkau „Riterius“, nes jau anksčiau su jais esu treniravęsis, nemažai pažįstu komandos narių, taip pat jaučiau, kad „Riteriai“ yra gera vieta man tobulėti.

Treneris Matthew kažkada mane treniravo „Dainavoje“, dėl to vienas kitą gerai pažįstame ir žinau, kad prie tokio trenerio yra daugiau šansų gauti žaidybinio laiko, nes jis pasitiki jaunimu.

Jau pernai ruošeis su komanda prieš 2022 sezoną, tačiau tada nelikai. Koks didžiausias skirtumas tarp tų komandų?

Taip, nelikau „Riteriuose“, nes „Jonava“ buvo nauja komanda A lygoje, kuri garantavo daug žaidybinio laiko, o man jis buvo svarbus. Tuo metu „Riteriai“ man to negalėjo garantuoti, dėl to pasirinkau „Jonavą“.

Grįžtant prie klausimo, tai didžiausias skirtumas yra užimama vieta turnyro lentelėje. Bet kokiu atveju, „Riteriai“ yra aukšto lygio klubas, čia viskas sustyguota ir labai aišku. Paprasčiau kalbant, yra profesionalumas ir tvarka.

Koks skirtumas tarp tavęs 2022 sausio ir dabar?

Aš pats manau, kad yra didelis skirtumas, nes praėjo nemažas laiko tarpas. Aš subrendau, fiziškai sustiprėjau, taip pat ir psichologiškai tapau stipresnis. Manau, kad psichologija  yra vienas iš svarbiausių aspektų futbole, viskas prasideda nuo to, kaip susitvarkai su savimi.

Vokietijoje labai daug patobulėjau indvidualiai, gavau pasitikėjimo ir išmokau nemažai pamokų, besitreniruojant su pagrindine „Augsburg“ komanda.

Kaip manai, kodėl nepavyko ten užsikabinti?

Negaliu sakyti, kad nepavyko užsikabinti. Galėjau likti ten ir žaisti „Augsburg B“ komandoje, bet norėjau būti užtikrintas, kad gausiu žaidybinio laiko, kuris yra svarbus. Jie man to negarantavo, be to prisidėjo tai, kad po sezono turėjau žaisti pas naują trenerį, su kuriuo pakalbėjus, iš jo nejaučiau didelio noro ir pasitikėjimo. Dėl to nusprendžiau, kad grįžti yra geriausias variantas.

Užsienyje yra labai sunku, nes konkurencija – milžiniška. Vis tik, net ne tai svarbiausias dalykas. Labai svarbu yra ir trenerio sprendimai ir požiūris į žaidėją. Jeigu tavęs nemėgsta, labai mažai šansų, kad gausi užtektinai laiko parodyti save aikštėje, nepaisant to, kad gali būti toks pats geras  kaip ir tas žaidėjas, kuris žaidžia tavo pozicijoje.

Mano nuomone, reikia labai daug sėkmės, kad viskas pasisektų ir kuri kartais gali priklausyti nuo kitų žmonių.

Ko tikiesi „Riteriuose“?

Visa komanda tikimės išlikti A lygoje. O aš asmeniškai šiuo metu turiu tikslą – išsikovoti vietą ir žaisti startinėje sudėtyje.