fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

„Riteriai“ – „Žalgiris“: paskutinis sezono derbis

„Riteriai“ išgyvena skausmingą pralaimėjimų ir dar skausmingesnę nelaimėtų rungtynių seriją. Blogiausia, kad kiekvienas toks pralaimėjimas mažina komandos šansus išsigelbėti. Kita vertus, kad ir kaip būtų sunku, viskas dar yra pačios komandos rankose ir tik nuo jos pačios priklauso, ar pavyks išsigelbėti.

 

Data: 2023 m. rugsėjo 17 d. 17:55 val.

Vieta: LFF stadionas, Vilnius

Bilietai: kakava.lt

Tiesioginė transliacija: TV6

 

Naujienos

Prieš rinktinių pertrauką į rikiuotę sugrįžo pagrindinis vartininkas Armantas Vitkauskas, kuris pakeitė prieš tai vartus gana sėkmingai gynusį neseniai septyniolikos sulaukusį Arną Voitinovičių. Jaunasis „TFA Riteriai“ akademijos auklėtinis išvyko į Lisabonos „Benfica“ peržiūrą, kur siekia kontrakto su šiuo Portugalijos čempiono titulą iškovojusiu klubu.

Paskutines rungtynes su „Panevėžiu“ dėl diskvalifikacijos praleido Francisco La Mantia. Būsimoje dvikovoje su „Žalgiriu“ jis bus pasiruošęs žengti į aikštę.

Toje dvikovoje su „Panevėžiu“ debiutavo du „Riterių“ naujokai: Anri Rosiveri ir Jevgenijus Čiagovecas.

Paskutinėje akistatoje „Riteriams“ nebuvo parodyta nei viena (nei geltona, nei raudona) kortelė, o tai reiškia, kad sekmadienio rungtynėse nebus diskvalifikuotas nei vienas žaidėjas. Tuo pasigirti „Riteriai“ šiame sezone gali labai retai.

 

Varžovas

Tikslo Europoje nepasiekęs Vilniaus „Žalgiris“ kiekviename ture tolsta ir nuo „Optibet A lygos“ čempiono titulo. Šiuo metu „Panevėžys“ žalgiriečius lenkia devyniais taškais, o tai reiškia, kad dar nors viena čempionų nesėkmė (net ir lygiosios) praktiškai eliminuotų juos iš kovos dėl dar vienos pirmosios vietos.

Daugelį metų iš „Žalgirio“ nors kartą per sezoną atimdavę taškus „Riteriai“ nei pernai, nei šiemet tuo pasigirti negali. Sekmadienio rungtynės – paskutinis šansas situaciją pakeisti.

Prieš rungtynes su „Riteriais“ „Žalgiris“ savo sudėtį papildė saugu iš Dramblio Kaulo Kranto Abdoulu Azizu Doumbia. Šiemet futbolininkas atstovavo Kobulečio „Šukura“ ekipai.

Net penki žalgiriečiai per rinktinių langą atstovavo Lietuvai ir į klubą sugrįžo tik šią savaitę.

 

29 turas

Prieš rinktinių langą „Riteriai“ namie pralaimėjo „Panevėžiui“, „Žalgiris“ nugalėjo „Bangą“.

Ir vienų, ir kitų rungtynės galėjo baigtis kitaip, tačiau tiek panevėžiečių, tiek žalgiriečių meistriškumas svarbiausiuose rungtynių momentuose lėmė jų klubų pergales.

 

Tarpusavyje

9-14-26. Dar prieš šį sezoną turėję 50-ies procentų nepralaimėtų rungtynių rezultatą, per 2023 – uosius „Riteriai“ šią statistiką sugadino. Apskritai, žalgiriečiai triumfavo paskutinėse aštuoneriose tarpusavio dvikovose.

Kalbant apie šį sezoną, tai arčiau taškų šiame sezone „Riteriai“ buvo pirmajame rate. Tuomet lygiose rungtynėse tuometinio trenerio Pablo Villaro auklėtiniai sukūrė daugiau progų, tačiau dvikovos pabaigoje praleido Paulių Golubicką, kuris galva pelnė pergalingą įvartį.

Antrajame rate „Riteriai“ pralaimėjo 0:2, nepaisant to, kad komandoms dar neįmušus įvarčių, Ebuka Onah turėjo galimybę realizuoti 11 metrų baudinį. Deja, nerealizavo, o po pertraukos „Žalgiris“ parodė savo jėgą.

Trečiajame rate abi komandos žaidė prastai, tačiau žalgiriečiams ir to užteko, kad pasinaudotų „Riterių“ klaidomis.

 

Akistata

Ianas Soleras prieš Ovidijų Verbicką. I.Soleras pirmojo rato akistatos su „Žalgiriu“ ilgai nepamirš. Tuomet jis patyrė peties traumą, kuri jam kainavo operaciją ir mėnesius be futbolo.

Jei treneriai į aikštę mes abu šiuos žaidėjus, I.Solerą ir O.Verbicką, kovojančius vienas prieš kitą, matysime gana dažnai. Priminsime, kad puikiai pasirodęs O.Verbickas grįžo iš rinktinės. Be to, jis yra paskutiniojo „Žalgirio“ įvarčio į „Riterių“ vartus autorius.

 

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja 22 laipsnių šilumą, debesuotą, tačiau be lietaus vakarą. Pūs nestiprus dviejų metrų per sekundę pietvakarių vėjas.