shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

„Riteriai“ – „Panevėžys“: Kalmaro žaidimas tęsiasi

Antradienį „Kauno Žalgirį“ nugalėję ir į penktą vietą pakilę sostinės „Riteriai“ tęsia kovą dėl pagrindinio sezono tikslo – kelialapio į kito sezono UEFA Konferencijų lygos atranką. Išgyvenimo klausimas dar neuždarytas – Kalmaro žaidimas tęsiasi.

Data: 2022 lapkričio 13 d. 19:30 val.

Vieta: „Sportimos“ maniežas, Vilnius. Tiesioginė rungtynių transliacija per TV3 play.

Naujienos

Šeštą sezoną „Riteriams“ atstovaujantis Valdemaras Borovskis pergalingose rungtynėse prieš „Kauno Žalgirį“ komandai atstovavo 199-ą kartą. Tąsyk jis dėl patirtos traumos aikštę paliko 75 minutę, tačiau trauma nebuvo rimta ir jis sekmadienį gali tapti pirmuoju „Riterių“ futbolininku, pasiekusiu 200 rungtynių ribą.

Dvikovoje prieš „Panevėžį“ „Riteriai“ bus priversti rungtyniauti be Gyčio Paulausko, kuris antradienį užsidirbo ketvirtąją geltoną kortelę ir yra diskvalifikuotas.

Dmytro Bilonogas antradienį pelnė aštuntą įvartį šiame sezone ir tas įvartis buvo įmuštas pasirodžius aikštėje po keitimo. D. Bilonogas yra vienintelis rezultatyviausių lygos žaidėjų dešimtuko narys, visus savo įvarčius sumušęs pasirodęs po keitimo.

Armantas Vitkauskas antradienį keturioliktą kartą per šį sezoną savo vartus išsaugojo sausus ir jei pavyktų tokį pat pasiekimą pakartoti sekmadienį, jis pavytų šios kategorijos absoliutų lyderį Rafaelį Broetto iš „Panevėžio“.

Varžovas

„Panevėžio“ klubas šį sezoną yra viena labiausiai nenuspėjamiausių komandų. Įspūdingai pradėję sezoną, panevėžiečiai tapo pirmojo rato nugalėtojais. Vėliau žaidimo kreivė krito žemyn ir tarp blankiausių sezono rungtynių buvo akistata UEFA Konferencijų lygoje prieš „Milsami“ išvykoje bei trečiojo rato rungtynės su „Jonava“. Pirmoji dvikova buvo pralaimėta 0:2, antroji baigėsi 0:0. Tos rungtynės tapo paskutinėmis buvusiam vyriausiam treneriui Valdui Urbonui.

Pačią aukščiausią bangą panevėžiečiai pagavo šią savaitę, kai nugalėjo „Žalgirį“. Negana to, kad tai buvo pirmasis Aukštaitijos laimėjimas istorijoje prieš čempionus, ši komanda praktiškai jau užsitikrino vietą kito sezono UEFA Konferencijų lygos atrankoje.

Paskutinės rungtynės

Persikėlę į „Sportimos“ maniežą, „Riteriai“ po įtemptos ir permainingos kovos 2:0 įveikė „Kauno Žalgirį“. Iš pradžių įspūdingu smūgiu driokstelėjo Mindaugas Grigaravičius, o kiek vėliau ir D. Bilonogas. Nors kauniečiai turėjo ir savų argumentų, tačiau jais pasinaudoti nesugebėjo.

„Panevėžys“ trečiadienį lankėsi sostinėje, kur 1:0 nugalėjo „Žalgirį“, kuriam tai buvo tik antras pralaimėjimas per visą sezoną. Panevėžiečiai nuo rungtynių pradžios laimėti norėjo labiau, išlaikė iniciatyvą ir pirmojo kėlinio pabaigoje pelnę įvartį iškovojo pergalę.

Tarpusavyje

5-6-5. Rugsėjo pradžioje išvykoje iškovoję pergalę „Riteriai“ su varžovais išlygino tarpusavio susitikimų rezultatą. Galime prisiminti, kad tąsyk pergalingą įvartį skaičiuojant paskutinę pagrindinio laiko minutę pelnė Nemanja Lakičius Pešičius.

Ši laimėta dvikova buvo pirmoji šiemet per tris bandymus. Sezono starte „Sportimoje“ buvo užfiksuotos nulinės lygiosios, antrajame rate „Panevėžys“ iškovojo įtikinamą pergalę 3:0.

Akistata

Aleksandras Levšinas prieš Liną Klimavičių. Puikiai sezoną pradėjusiam, tačiau vėliau traumą patyrusiam A. Levšinui prireikė laiko, kad vėl sugrįžtų į prieš tai buvusią sportinę formą. Panaši situacija ir su L. Klimavičiumi, kuris spėjo tapti geriausiu mėnesio žaidėju, vėliau patyrė traumą, kuri vėliau neleido demonstruoti geriausių savo savybių.