shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Nervų kare „Riteriai“ nugalėjo „Panevėžį“

35-ajame „Optibet A lygos“ ture sostinės „Riteriai“ „Sportimos“ manieže 2:1 nugalėjo „Panevėžį“, užsitikrino mažiausiai penktąją vietą ir tęsia kovą dėl vietos kito sezono UEFA Konferencijų lygos atrankoje. Po įvartį nugalėtojams pelnė Rokas Filipavičius ir Mindaugas Grigaravičius.

Šiose rungtynėse Pablo Villaras negalėjo verstis diskvalifikuotu Gyčiu Paulausku, taip pat Artūru Dolžnikovu bei Dmytro Bilonogu. Apskritai, lyginant su antradienio rungtynėmis prieš „Panevėžį“ „Riterių“ starto sudėty buvo atlikti du keitimai – į sudėtį po diskvalifikacijos sugrįžo Nikola Eskičius ir pirmą kartą – Ebuka Onah.

Prieš prasidedant paskutinėms sezono namų rungtynėms, buvo pagerbtos „Riterių“ legendos Mindaugas Grigaravičius ir Valdemaras Borovskis. Pirmasis prieš dvi savaites sužaidė šimtąsias rungtynes „Riterių“ sudėty, antrasis šįvakar pasiekė 200 rungtynių ribą.

Pačios rungtynės prasidėjo gana atsargiai. Panevėžiečiai bandė išvilioti „Riterius“ į savo aikštės pusę, tačiau pastarieji tam nepasidavė. Per sužaistą pusvalandį pavojingų epizodų nei prie vienų, nei prie kitų vartų sukurta nebuvo nei vieno.

Tuomet prie aikštės šeimininkų vartų buvo paskirtas antrasis kampinis. Jeffrey Sarpongas sėkmingai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o Ulysse Diallo, pašokęs aukščiau už visus, pasiuntė kamuolį į tinklą.

Panevėžiečiams išsiveržus į priekį, „Riterių“ ir taip neaštrus žaidimas tapo dar neaštresnis. Atakos dažniausiai užsibaigdavo antroje aikštės zonoje, o prieš Rafaelio Broetto vartų kelias taip ir nebuvo atrastas.

Vis tik, kaip prieš logiką krito įvartis į „Riterių“ vartus, taip kažkiek prieš logiką krito ir į panevėžiečių. Po įžaisto kampinio pirmasis prie kamuolio suspėjo Rokas Filipavičius, kuris dešimtuoju sezono įvarčiu išlygino rezultatą. Tuo metu laikrodis jau skaičiavo pridėtą teisėjo laiką.

Po pertraukos P. Villaro auklėtiniams užteko vienos geros atakos, kuri virstų įvarčiu. Kairiuoju kraštu prasiveržęs Aleksandras Levšinas atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten M. Grigaravičius galva, smūgiu į tolimąjį vartų kampą, pelnė, kaip vėliau paaiškėjo, pergalingą įvartį.

„Riteriai“ galėjo pasižymėti ir dar pora kartų. Sykį E. Onah atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, tačiau iš labai arti smūgiavo tiesiai į R. Broetto. Dar vienas pavojus buvo sukurtas po to paties A. Levšino reido kairiuoju kraštu, perdavimo E. Onah, pastarojo kamuolio numetimo Tomui Dombrauskiui ir šio smūgio.

Tai buvo viskas, ką sukūrė „Riteriai“. „Panevėžys“, savo ruožtu, turėjo ir daugiau šansų, ir visą žaidimo kontrolę. Tačiau daugiau kartų pasižymėti svečiai nesugebėjo.

Sostinės komanda darkart išgyveno, o tai reiškia, kad Kalmaro žaidimas pasiekė kulminaciją. Lapkričio 23-ąją, kaip sakė M. Grigaravičius, arba laimi, arba..

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskij, M. Nikoličius, N. Lakičius-Pešičius, A. Levšinas, N. Eskičius, T. Dombrauskis, D. Miličevičius (80 min. M. Ramanauskas), M. Grigaravičius (72 min. D. Malžinskas), R. Filipavičius (90+1 min. A. Kalermo), E. Onah.