fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

100 rungtynių ribą „Riteriuose“ pasiekęs M. Grigaravičius: „Kaip „Kalmaro žaidime“, arba laimime, arba..“

Nuo 2019 metų „Riterių“ spalvas ginantis saugas Mindaugas Grigaravičius perkopė šimto sužaistų rungtynių klube ribą ir papildė šimtukininkų klubą, kuriame yra Justinas Januševskis, Valdemaras Borovskis, Aleksandras Byčenokas ir Deividas Česnauskis.

„Jausmas malonus ir tuo pačiu keistas, nes „Riteriai“ yra pirma Lietuvos komanda, kurioje sužaidžiau šimtą rungtynių. Atrodo, kad „Optibet A lygoje“ žaidžiu jau labai seniai ir daug, bet tokio pasiekimo niekur kitur pasiekti nepavyko. Be abejo, smagu pasiekti šią ribą ir tuo pačiu įsirašyti į „Riterių“ klubo istoriją“, – sakė penktasis „Riterių“ šimtukininkų klubo narys.

„Grigas on fire“ dainos herojus šią ribą galėjo pasiekti ir gerokai anksčiau, tačiau šiame sezone dėl gausybės traumų tėra sužaidęs tik 19 rungtynių.

„Tikrai, kad galėjau anksčiau pasiekti, tačiau raumenų spazmai ir mėšlungis nuolat mane dviem – trims savaitėms patraukdavo iš rikiuotės. Šiemet tai pasikartojo kokius keturis – penkis kartus, o priežastis labai paprasta – netinkama avalynė.

Dėl to, raumenys į mano judesius reaguodavo kitaip nei įprastai. Asmeniškai man pačiam labai gaila, kad negalėjau komandai duoti daugiau naudos. Mano paties ambicijos, ypač po tokio sėkmingo 2021 metų sezono, buvo tikrai didelės“, – pasakojo M. Grigaravičius.

Tie iškritimai buvo reguliarūs – ir sezono pradžioje, kai komanda skynė pergales, ir tuomet, kai tos pergalės buvo iškovojamos rečiau. Pats futbolininkas sako, kad sunkiau buvo stebėti tą nesėkmingąjį komandos ruožą.

„Be abejo, sunkiau buvo, kai komandai nesisekė. Tokiais atvejais ypač norisi būti naudingu komandos draugams. Stengiausi bendrauti su žaidėjais po prastų rungtynių, juos palaikyti, kitiems patarti, kad ateityje išvengtų tokių klaidų. Stengiausi elgtis taip, kad rūbinėje emocijos būtų kuo labiau teigiamos“, – sakė saugas.

2019 metais prie komandos prisijungęs futbolininkas su „Riteriais“ po dešimties mėnesių džiaugėsi iškovotu bronzos medaliu. Vėliau per dvejus metus tokių rezultatų pakartoti nepavyko.

„Per visą tą laiką yra nemažai rungtynių, kurias atsimenu iš įvairiausių pusių. Tarkime, iš neigiamos pusės, gerai atsimenu 2019 rungtynes prieš „Žalgirį“. Tada pirmavom 1:0, buvau įleistas į aikštę po keitimo, sužaidžiau labai blogai, padariau kritinę klaidą ir pralaimėjome 1:2. Kaip dabar atsimenu, kad po to net nesinorėjo treniruotis. Tiesiog buvo gėda prieš komandą.

Ne mažesnė gėda buvo, kai tam pačiam „Žalgiriui“ pralaimėjome 0:7. Atrodo, kad tą dieną, apskritai, norėtųsi išbraukti iš karjeros. Buvo ir kitų rungtynių, kurių nesinori prisiminti, bet šios dvejos iki šios dienos stovi akyse.

Žinoma, yra ir gerų bei malonių atsiminimų tiek UEFA Europos lygos atrankoje, tiek „Optibet A lygoje“. Tarkime, 2019 metais rungtynėse prieš „Panevėžį“ per 7 minutes įmušiau du įvarčius, pergalė po pratęsimo prieš „Derry City“ bei įvarčiai praėjusiame sezone, tarp kurių iš tolimos distancijos į „Panevėžio“ vartus.

Šiemet „Riteriams“ liko sužaisti vos trejas rungtynes. Tam, kad komanda užsitikrintų vietą UEFA Konferencijų lygos atrankoje, veikiausiai, visas trejas reikia laimėti.

„Likusios rungtynės mus turi būti kaip trys likę iššūkiai seriale „Kalmaro žaidimas“. Arba laimime, arba… kito kelio nematau – kiekvienas mūsų, nepriklausomai nuo to, ar žaisime po 5 ar po 90 minučių, privalome būti įjungę aukščiausią pavarą“, – vaizdžiai pasakojo M. Grigaravičius.

Artimiausias „Optibet A lygos“ rungtynes „Riteriai“ sostinės „Sportima“ manieže žais lapkričio 8 dieną, 19:30 val. prieš „Kauno Žalgirį“.