Kovinga „Riterių“ ir „Hegelmann“ akistata Vilniuje baigėsi be įvarčių

27-ojo „Optibet A lygos“ turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ LFF stadione susitiko su tiesioginiais konkurentais kovoje dėl vietos pirmame ketvertuke – Kauno rajono „Hegelmann“ komanda. Atkaklia kova paženklintas mačas baigėsi lygiosiomis 0:0.

Lyginant su savaitės viduryje vykusiomis „Riterių“ rungtynėmis Panevėžyje, sekmadienį sostinės ekipos vyriausias treneris Pablo Villaras negalėjo pasinaudoti Mato Ramanausko paslaugomis. Startinėje sudėtyje dėl viršyto kortelių limito mačą praleidusį futbolininką pakeitė po traumos atsigaves Dejanas Miličevičius.

Rungtynės prasidėjo pavojinga „Hegelmann“ ekipos ataka ir po Augustino Klimavičiaus smūgio savo meistriškumą teko demonstruoti „Riterių“ vartininkui Armantui Vitkauskui.

7 min. grėsmingai į šeimininkų vartus šovė svečių gynėjas Tzlil Nehemya, bet kamuolys prašvilpė greta virpsto, o po minutės A. Klimavičius iš kelių metrų nepataikė į vartus.

Atlaikę pirmąją svečių atakų bangą „Riteriai“ perėmė iniciatyvą ir ilgiau kontroliavo kamuolį, o 14 min. po Aleksandro Levšino perdavimo Valdemar Borovskij galva smūgiavo į vartus, bet kamuolys prašvilpė virš skersinio.

Įpusėjus kėliniui žaidimas išsilygino. 23 min. netikslus Deivido Malžinsko perdavimas į varžovų baudos aikštelę virto žaibiška „Hegelmann“ kontrataka, ir tik paskutiniu momentu A. Levšinui pavyko nukreipti kamuolį į kampinį. Savo ruožtu, aštriais išpuoliais atsakyti mėgino ir „Riteriai“, o 26 min. po Akseli Kalermo tolimo smūgio ir rikošeto kamuolys praskriejo greta vartų.

28 min. Gytis Paulauskas išprovokavo pražangą prie varžovų baudos aikštelės, tačiau A. Levšino smūgį blokavo varžovai. Netrukus Ignas Plūkas efektingame šuolyje atrėmė į vartų kampą skriejusį kamuolį po D. Miličeivičiaus smūgio, o dar vienas A. Kalermo bandymas privertė griebtis už galvų žiūrovus, nes kamuolys po rikošeto praskriejo virš skersinio.

33 min. dar viena „Riterių“ ataka baigėsi pavojingu G. Paulausko smūgiu, tačiau I. Plūkas sugavo į vartus skriejusį kamuolį.

Antroje kėlinio dalyje „Riteriai“ kiek aktyviau atakavo, o 44 min. po eilinio kampinio N. Eskičius iš kelių metrų smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys sudrebino tinklą tik iš išorinės vartų pusės.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo „Riteriai“, tačiau netrukus vilniečiams teko paplušėti gynyboje po svečių kontrišpuolių. Vis dėlto, smūgių į vartus nebuvo daug, o ir tie keli bandymai tikslo nepasiekė.

58 min. po ilgesnės pertraukėlės „Helgelmann“ surengė pavojingą ataką, bet Thompson Gavi smūgis iš baudos aikštelės vidurio buvo netikslus.

Įpusėjus antram kėliniui svečiai padidino spaudimą ir kelias minutes atkakliai ieškojo spragų „Riterių“ gynyboje. 67 min. arti tikslo buvo svečių saugas iš Brazilijos M. Marcondele, bet jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš tolimojo viršutinio vartų kampo.

Siekdami pagyvinti žaidimą „Riterių“ treneriai atliko dvigubą keitimą ir į kovą metė Tomą Dombrauskį ir Deimantą Rimpą.

72 min. dar kartą labai arti tikslo buvo A. Klimavičius, bet ir šio „Hegelmann“ puolėjo smūgiuotas kamuolys išvengė akistatos su „Riterių“ vartais.

77 min. į aikštę žengė ir naujausias „Riterių“ komandos narys Luka Koberidze. 28-erių futbolininkas iš Sakartvelo pakeitė serbą D. Miličevičių.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos „Hegelmann“ apgulė „Riterių“ baudos aikštelę ir kėlė kelis kampinius iš eilės, bet šeimininkai kantriai ir atkakliai darbavosi gynyboje.

Jau per teisėjo pridėtą laiką „Riteriai“ surengė paskutinę ataką, tačiau ne Nemanjai Lakičiui-Pešičiui, nei Deividui Malžinskui nepavyko galva nukreipti kamuolio į vartus.

Lygiosios su „Hegelmann“ nutraukė „Riterių“ trijų čempionate laimėtų rungtynių seriją ir neleido A lygos turnyrinėje lentelėje aplenkti antrą vietą užimančios ir dviejų taškų pranašumą išsaugojusios Kauno rajono komandos.

Kitas rungtynes „Riteriai“ žais rugsėjo 18 d. 19 val. LFF stadione su Vilniaus „Žalgirio“ komanda.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskis (87 min. Choco), A. Kalermo, N. Lakičius-Pešičius, D. Malžinskas, A. Levšinas (69 min. T. Dombrauskis), D. Miličevičius (77 min. L. Koberidze), N. Eskičius, R. Filipavičius (69 min. D. Rimpa), A. Dolžnikovas, G. Paulauskas.