Kaune – kontraversiškas įvartis ir „Riterių“ nesėkmė

21-ojo „Optibet A lygos“ turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ išvykoje 0:2 (0:1) nusileido „Kauno Žalgirio“ ekipai ir patyrė nesėkmę po dviejų laimėtų rungtynių.

„Riteriai“ į Kauną atvyko gerokai išretėjusiomis gretomis, prie traumuotų ir sergančių žaidėjų prisidėjo Deimantas Rimpa bei Gytis Paulauskas, o ant atsarginių suolelio buvo vos šeši futbolininkai.

Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai ir jau 7 minutę jie džiaugėsi įvarčiu. Į „Riterių“ baudos aikštelę įsiveržęs Michaelas Thuique’as perdavė kamuolį Antonui Fase, o pastarasis pamėgino permesti jį per vilniečių vartininką Armantą Vitkauską. Nors „Riterių“ vartų sargas kamuolį atmušė, bet pirmas prie jo prišokęs Divine’as Naah be didesnio vargo sutvarkė formalumus. Tiesa, „Riterių“ žaidėjai aktyviai įrodinėjo, kad kamuolį į vartus pasiuntęs D. Naah pirmojo smūgio metu buvo nuošalėje, bet iš pradžių šį taisyklių pažeidimą užfiksavęs arbitras Manfredas Lukjančukas, pasitaręs su savo asistentu, įvartį įskaitė.

Po šalto dušo atitokę „Riteriai“ pamėgino perkelti žaidimą prie šeimininkų vartų, tačiau pirmą smūgį link varžovų vartų pavyko atlikti tik 16 minutę. Matas Ramanauskas pasinaudojo kauniečių klaida perduodant kamuolį ir iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo stipriai, bet netiksliai.

O 22 min. iš tolimos distancijos prisitaikęs Dmytro Bilonogas sudrebino kauniečių vartų konstrukciją ir nedaug trūko, kad nuo „Kauno Žalgirio“ žaidėjo atšokęs kamuolys suspurdėtų tinkle. Visgi į vartus riedėjusį kamuolį nuo vartų linijos paskutinę akimirką išmušęs Martynas Dapkus išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio.

Dar po minutės Edvinas Girdvainis geltonos kortelės kaina sustabdė Roko Filipavičiaus prasiveržimą, o D. Bilonogo baudos smūgį atrėmė šeimininkų vartų sargas Deividas Mikelionis. Perėmę iniciatyvą vilniečiai ir toliau aktyviai ieškojo progų prie varžovų vartų, o „Kauno Žalgirio“ futbolininkai buvo priversti darbuotis gynyboje.

Tiesa, 36 min. pavojaus signalas nuskambėjo ir „Riteriams“. Po standartinės situacijos į vartus galva smūgiavo „Kauno Žalgirio“ legionierius M. Thuique’as, bet kamuolys skriejo virš vartų.

Po kelių minučių arti tikslo buvo „Riterių“ saugas M. Ramanauskas, bet po jo tolimo smūgio kamuolys prašvilpė greta virpsto. Baigiantis kėliniui vilniečiai surengė dar vieną šeimininkų vartų apgultį, tačiau pramušti jų koncentruotos gynybos nesugebėjo.

Antras kėlinys prasidėjo pavojingais „Kauno Žalgirio“ išpuoliais. Tiesa, A. Vitkauskui rimčiau padirbėti teko tik 55 min., kai „Riterių“ vartų sargas efektingai apsigynė nuo E. Girdvainio smūgio galva.

Tuoj pat savo atsakymą pateikė ir „Riteriai“. Tomas Dombrauskis atliko perdavimą į baudos aikštelę, o joje oro dvikovą laimėjęs R. Filipavičius patikrino D. Mikelionio budrumą. 58 min. „Riterių“ treneris Pablo Villaras į kovą metė Artūrą Dolžnikovą. Svečiai iš Vilniaus vėl padidino spaudimą, tačiau užbaigti atakų tiksliais smūgiais „Riteriams“ niekaip nepavyko.

80 min. savo meistriškumą turėjo demonstruoti A. Vitkauskas,  po M. Thuique’o tolimo smūgio sugriebęs į viršutinį vartų kampą skriejusį kamuolį. Po minutės užtikrintai sužaidė D. Mikelionis, sugavęs kamuolį po dar vieno R. Filipavičiaus smūgio galva.

83 min. po kampinio „Kauno Žalgirio“ baudos aikštelėje kamuolys ilgai blaškėsi žaidėjų kojų tankumyne, tačiau peradresuoti jo į vartus „Riteriams“ nepavyko.

O 86 min. A. Vitkauskui teko antrą kartą traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Po standartinės situacijos „Kauno Žalgirio“ žaidėjas M. Thuique’as įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu pelnė antrą įvartį.

Bandydami išgelbėti bent tašką „Riteriai“ metėsi į ataką, tačiau po Dejano Miličevičiaus tolimo smūgio kamuolys ir vėl drebino virpstą, o ne vartų tinklą. Jau per arbitro pridėtą laiką į vartus smūgiavo R. Filipavičius, bet iš patogios padėties pasiuntė kamuolį tiesiai D. Mikelioniui į rankas.

Po dviejų pergalių nesėkmę patyrę sostinės „Riteriai“ kitas „Optibet A lygos“ rungtynes žais rugpjūčio 14 dieną, su Vilniaus „Žalgirio“ ekipa. Bilietus į namų derbį platina kakava.lt.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskij (73 min. Choco), A. Kalermo (81 min. E. Onah), P. Dimovas, D. Malžinskas, T. Dombrauskis, N. Eskičius, D. Miličevičius, R. Filipavičius, M. Ramanauskas (58 min. A. Dolžnikov), D. Bilonogas.