fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

R. Filipavičiaus šou „Riteriams“ garantavo pergalę prieš „Šiaulius“

19-ojo „Optibet A lygos“ turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ 3:1 nugalėjo „Šiaulius“, kurie iki šios dvikovos čempionate dar nebuvo įveikti. Visus tris įvarčius nugalėtojams pelnė Rokas Filipavičius.

Traumų epidemija ir toliau Pablo Villarui nesuteikia galimybių varžovams išstatyti stipriausios komandos. Prie būrio jau anksčiau padėti negalėjusių futbolininkų prisidėjo Lucas Dias ir Aleksandras Levšinas. Jo vietą aikštėje užėmė Tomas Dombrauskis, kuris „Riterių“ gretose krašto gynėju žaidęs dar nebuvo.

Pačios rungtynės prasidėjo itin dideliu tempu. „Riteriai“ jį uždavė, „Šiauliai“ tokį pasiūlymą priėmė. Ne tik priėmė, bet ir sukūrė pirmą labai pavojingą situaciją, po kurios aikštės šeimininkai galėjo džiaugtis tuo, kad Eligijus Jankauskas smūgiavo per aukštai.

Toje situacijoje „Riteriams“ pasisekė ne tik dėl to. Plamenas Dimovas paliko aikštę šlubuodamas, tačiau po medikų pagalbos sugrįžo atgal į rungtynes.

Pirmoji „Riterių“ pavojinga ataka buvo sukurta sužaidus penkiolika minučių. Iš eigos galingu smūgiu Nikola Eskičius sudrebino vartų skersinį, deja, įvartis įmuštas nebuvo. Netrukus savo šansą turėjo T. Dombrauskis, o dar truputį vėliau ir R. Filipavičius. Po N. Eskičiaus idealaus perdavimo R. Filipavičius pabėgo nuo varžovų gynėjų ir atsidūręs vienas prieš Luką Paukštę, savąjį šansą išnaudojo.

Kaip įprastai būna, įvarčiai keičia rungtynes. Šis atvejis – ne išimtis. „Riteriai“ susigrąžino žaidybinę persvarą ir itin pavojingi buvo atakose. Viena tokių – virto antruoju įvarčiu. Po virtinės perdavimų kamuolys pasiekė R. Filipavičių, kuris užtikrintu smūgiu padvigubino skirtumą.

Iki pertraukos „Šiauliai“ daugiau šansų taip ir nesukūrė, o Valdemaras Borovskis prieš pat pertrauką maždaug iš šešiolikos metrų smūgiavo visiškai šalia virpsto. Deja, skirtumas liko nepakitę.

Po pertraukos šiauliečiai kilo aukštyn, susigrąžino žaidybinę persvarą, tačiau netrukus „Riterių“ persvara išaugo iki 3:0. L. Paukštė nesėkmingai išmušė kamuolį, o jį perėmęs R. Filipavičius vienu lietimu permetė varžovų vartininką bei džiaugėsi pirmuoju karjeros hetriku.

Sužaidus trečdalį kėlinio, P. Villaras atliko pirmą keitimą. Daug darbo atlikusį Deimantą Rimpą pakeitė po traumos sugrįžęs Gytis Paulauskas. Vos po šešių minučių Dmytro Bilonogas jam suteikė fantastišką galimybę pasižymėti, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Likus septyniolikai minučių iki dvikovos pabaigos, į aikštę buvo mesti Mindaugas Grigaravičius ir Ebuka Onah, kurie pakeitė P. Dimovą ir D. Bilonogą. Pirmojo išėmimas pakeisti poziciją privertė ir Valdemarą Borovskį, kuris gynyboje buvo pastumtas į vidurį.

Rungtynių pabaigoje komandos demonstravo itin atvirą futbolą – puolimas akivaizdžiai lenkė gynybą. Pasižymėti galėjo ir vieni, ir kiti – pasižymėjo tik Aleksėjus Ščebetunas, kuris pelnė įvartį penktose rungtynėse iš eilės.

Per likusį situacija aikštėje nepasikeitė, o tai reiškia, kad „Riteriai“ persvarą nuo „Sūduvos“ didina iki septynių taškų. Tiesa, marijampoliečiai turi trejų rungtynių rezervą.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskij, A. Kalermo, P. Dimovas (73 min. M. Grigaravičius), D. Malžinskas, T. Dombrauskis, D. Rimpa (62 min. G. Paulauskas), N. Eskičius, D. Miličevičius, R. Filipavičius, (86 min. M. Ramanauskas), D. Bilonogas (73 min. E. Onah).