„Riteriai“ – „Šiauliai“: sugrįžimas

Neįprastai ilga rinktinių pertrauka „Riterių“ naujajam vedliui Pablo Villarui pasitaikė laiku ir vietoje. Vos vienų rungtynių prieš „Jonavą“ patirtį turėjęs specialistas iš Ispanijos per šias tris savaites komandą ruošė tokią, kokią jis norės matyti ir „Optibet A lygoje“. Ar pavyko? Kažkokias išvadas jau galėsime daryti po šeštadienio išbandymo su „Šiauliais“.

Data: 2022 birželio 18 d. 19:00 val.

Vieta: LFF stadionas, Vilnius. Bilietus platina kakava.lt. Tiesioginė transliacija – TV3play portale.

Naujienos

Prieš savaitę kontrolines rungtynes prieš „Daugavpils“ žaidę „Riteriai“ savo gretose neturėjo nei į rinktinę išvykusių Artūro Dolžnikovo ir Dominyko Barausko, nei traumą besigydžiusio Dmytro Bilonogo. Šią savaitę (D. Barauskas tik ketvirtadienį) jie sugrįžo į treniruočių procesą, todėl rungtynėse su „Šiauliais“ vilniečiai, išskyrus vieną išimtį, bus geriausios sudėties.

Ta išimtis – ketvirtą geltoną kortelę dvikovoje su „Jonava“ užsidirbęs Plamenas Dimovas. Jam skirta vienų rungtynių diskvalifikacija.

Šią savaitę „Riteriai“ atsisveikino su ketverius metus komandai atstovavusiu Justinu Marazu. 22-ejų futbolininkas šį sezoną dėl traumų nesužaidė nei vienų rungtynių.

Varžovas

Šį sezoną jau du kartus matyta komanda, kuri čempionate sugebėjo „Riterius“ nugalėti, tačiau LFF taurės turnyre buvo priversta pripažinti pastarųjų pranašumą ir pergalę.

Pertraukos metu klubas skelbė apie kelių žaidėjų pasitraukimą iš komandos. Be jaunimo, tarp atsisveikinusių buvo ir anksčiau tuometiniams „Trakams“ atstovavęs Davidas Aršakianas, ir pernai labai svarbų vaidmenį vaidinęs Ronaldas Misiūnas.

„Šiauliams“ atstovauja „Riterių“ skolintas vartininkas Lukas Paukštė, kuris yra ryškiausia šio sezono šiauliečių žvaigždė.

Įdomu tai, kad praėjusią savaitę daugeliui „Optibet A lygos“ klubų žaidus kontrolines rungtynes, „Šiauliai“ to nedarė.

14 turas

Dar gegužės mėnesį sužaistuose keturioliktojo turo mačuose  „Riteriai“ išvargo pergalę 1:0 prieš „Jonavą“, o „Šiauliai“ ir „Banga“ išsiskyrė lygiosiomis 1:1.

Tose rungtynėse vienintelis „Riterių“ įvartis buvo įmuštas pačioje dvikovos pradžioje po kampinio. Galime prisiminti, kad tai buvo pirmasis šio sezono „Riterių“ įvartis po kampinio „Optibet A lygoje“.

„Šiauliai“ iki pertraukos susikūrė krūvą progų, iš kurių nei viena nevirto įvarčiu. Dideliam šiauliečių nusivylimui, savąjį šansą išnaudojo ir į priekį išsiveržė „Banga“. Vis tik, po pertraukos didelės pastangos tų rungtynių šeimininkams dovanojo tašką.

Tarpusavyje

1-0-1. Tik šį sezoną tarpusavio istoriją pradėję kurti klubai yra sužaidę vos dvejas rungtynes. Kaip jau užsiminėme, pirmąją dvikovą laimėjo „Šiauliai“, antrąją – „Riteriai“.

Pirmųjų rungtynių baigtį lėmė nelaimė, kai po kampinio į savo vartus įvartį įsimušė Felipė Brisola. Deja, kontrargumentų į tą praleistą įvartį „Riteriai“ neturėjo.

LFF taurės rungtynėse vaizdas buvo kitoks. Komanda pirmavo, „Šiauliai“ lygino rezultatą, o besibaigiant dvikovai realizuotas 11 metrų baudinys garantavo pergalę bei kelialapį į turnyro aštuntfinalį.

Akistata

Akseli Kalermo prieš Danielį Romanovskį. „Šiaulių“ komandos vienas lyderių LFF taurės rungtynėse į „Riterių“ vartus įmušė gražų įvartį, toje situacijoje įveikęs kelių „Riterių“ gynybines užtvaras.

Šįsyk už tas užtvaras bus atsakingas A. Kalermo, kuriam nepadės diskvalifikuotas P. Dimovas. Atsakomybė, neabejotinai, didesnė.

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja šiltą, debesuotą, bet be lietaus vakarą. Termometro stulpelis turėtų pasiekti 17 laipsnių ribą, pūs 4 metrų per sekundę pietvakarių vėjas.