fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

„Sūduva“ – „Riteriai“: išvyka pas buvusį trenerį

Kai kovą į Vilnių atvyko „Sūduva“, „Riteriai“ skaičiavo 28 mėnesių nelaimėtų tarpusavio rungtynių seriją. Prieš tą mačą Glennas Stahlis pareiškė, kad laikas nutraukti šią ilgą istoriją ir pradėti skaičiuoti naują. Kaip tarė, taip ir padarė. „Riterius“ daugelis pradėjo vertinti geriau nei prieš sezono pradžią, o „Sūduva“ pradėjo nesėkmių seriją, kuri baigėsi tuo, kad klubas nusprendė pakeisti trenerį.

Naujuoju strategu tapo puikiai „Riteriams“ pažįstamas Miguelis Moreira, kurio debiutas prie Marijampolės klubo vairo tiesiog puikus: 4 rungtynės, 10 taškų, 0 praleistų įvarčių.

Data: 2022 m. gegužės 4 d. 19:00 val.

Vieta: „Hikvision“ arena, Marijampolė. Tiesioginė rungtynių transliacija – TV3play portale.

Naujienos

Po skaudaus pralaimėjimo Panevėžyje, „Riterių“ vyriausiasis treneris Glennas Stahlis starto sudėtyje pakeitė penkis žaidėjus, o jo komanda 3:0 nugalėjo „Džiugą“. Treneriui geriausia žinia dėl į rikiuotę sugrįžusio Dominyko Barausko, kuris pirmąkart šiame sezone sužaidė 90 minučių ir buvo vienas geriausių rungtynių žaidėjų. D. Barausko pasirodymas neliko neįvertintas ir „Optibet A lygos“, kuri futbolininką išrinko į simbolinę vienuoliktojo turo rinktinę. Toje pačioje rinktinėje – ir du rezultatyvius perdavimus atlikęs Rokas Filipavičius.

Mindaugas Grigaravičius bei Olaide Badmus dėl traumų komandai sekmadienį padėti negalėjo. Nors futbolininkai jau sugrįžo į treniruočių procesą, tačiau dėl jų dalyvavimo rungtynėse – daugiau klausimų negu atsakymų.

Varžovas

Keletą metų „Riteriams“ itin neparankia varžove buvusi Marijampolės „Sūduva“ prieš šį sezoną savo veidą pakeitė neatpažįstamai. Viena iš to pasikeitusio veido detalių – buvusių „Riterių“ Marko Pavlovskio ir Justino Januševskio pakvietimas į komandą.

Net ir prasidėjus sezonui, „Sūduvos“ veidas ir toliau keitėsi. Būrys „Sūduvos“ futbolininkų kenčia dėl traumų, o buvusį trenerį Victorą Basadrę pakeitė mums puikiai pažįstamas Miguelis Moreira. Jo atvykimas į komandos žaidimą įnešė naujų spalvų.

Pavyzdžiui, dvikovoje su „Žalgiriu“ sėkmingas žaidimas gynyboje garantavo tašką. Mačuose prieš „Jonavą“, „Šiaulius“ ir „Bangą“ užteko vos kelių sėkmingų epizodų puolant, kad būtų iškovotos trys pergalės iš eilės. Kas prie to labiausiai prisidėjo? Be abejonės, puikią sezono atkarpą žaidžiantys Xabi Auzmendi ir Saidas Hamuličius.

11 turas

Paskutinėse rungtynėse abu trečiadienį vienas prieš kitą stosiantys klubai iškovojo pergales. „Riteriai“ 3:0 nugalėjo „Džiugą“, „Sūduva“ 1:0 įveikė „Bangą“.

„Riterių“ solidi pergalė gali sudaryti klaidingą įspūdį, jog rungtynės buvo labai lengvos. Netiesa. „Riteriai“ tiesiog užtikrinčiau pasinaudojo savo progomis, ko nesugebėjo padaryti „Džiugas“. Be to, tai buvo dar vienos rungtynės, kuriose labai ryškų pėdsaką paliko po keitimų pasirodę futbolininkai.

„Sūduvos“ pergalė prieš „Bangą“ daugiau ar mažiau buvo išvargta. Nors „Sūduva“ turėjo žaidybinę ir vieno įvarčio persvarą, tačiau ramybės tai nedavė iki pat susitikimo pabaigos.

Tarpusavyje

14-9-20. Dar prieš penkerius metus „Riteriai“ prieš „Sūduvą“ tarpusavio rungtynėse turėjo didelę persvarą, tačiau tuo metu viskas pradėjo keistis. „Sūduva“ pradėjo kovoti (dažnai sėkmingai) dėl čempiono titulo ir natūralu, kad tarpusavio dvikovose pradėjo laimėti kur kas dažniau. Nuo 2019-ųjų lapkričio iki 2022-ųjų kovo „Riteriai“ taip nė sykio ir nenugalėjo „Sūduvos“, tačiau šio sezono pirmose tarpusavio rungtynėse iššovė Artūras Dolžnikovas, Aleksandras Levšinas ir „Riteriai“ šventė pergalę.

Jei prisiminsime tą dvikovą, tai „Sūduva“ buvo nepanaši į save. Šiai komandai niekas nesisekė, o „Riteriai“ turėjo dar bent tris galimybes skirtumą padidinti.

M. Moreira puikiai pažįsta dalį būsimųjų savo varžovų. Ar tai padės? Turbūt, minimaliai, nes šiemet „Riteriai“ propaguoja visiškai kitokį futbolą nei propagavo treniruojant tam pačiam M. Moreirai.

Akistata

D. Bilonogas prieš S. Hamuličių. Nors „Riterių“ ukrainietis dažnai į aikštę yra metamas nuo suolo, tačiau jo efektyvumas – neįtikėtinas. Kol kas jis yra sužaidęs tik 254 minutes (16 rezultatas komandoje), tačiau per tą laiką jis sugebėjo pasižymėti trimis įvarčiais ir vienu rezultatyviu perdavimu.

S. Hamuličius prie „Sūduvos“ prisijungė jau prasidėjus sezonui ir pradžia jam nieko gero nežadėjo. Vis tik, per pastarąsias trejas rungtynes jis įvarčius mušė dvejose, todėl ginantis prieš šį puolėją maksimali koncentracija yra būtina.

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja 11 laipsnių šilumą. Bus debesuota, pūs vieno metro per sekundę šiaurės rytų vėjas, tačiau lietus nenumatomas.