Marijampolėje – lygiosios su „Sūduva“

Dvyliktojo „Optibet A lygos“ turo rungtynėse Marijampolėje „Riteriai“ ir „Sūduva“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Vilniečiams įvartį pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Artūras Dolžnikovas.

Šiose rungtynėse Glennas Stahlis negalėjo remtis traumuotais Olaide Badmusu, Mindaugu Grigaravičiumi ir Tomu Dombrauskiu. O lyginant starto sudėtį su paskutinėje akistatoje iškovota pergale prieš Džiugą, treneris atliko net keturis keitimus. Į aikštę nuo pirmų minučių šįsyk buvo mesti Akselis Kalermo, Valdemaras Borovskis, Dmytro Bilonogas ir Gytis Paulauskas, kurie pakeitė Deividą Malžinską, Choco, A. Dolžnikovą ir Tomašą Vestenickį.

Itin intensyviai prasidėjusiose rungtynėse „Riteriai“ kamuolį valdė gerokai ilgiau, kelis kartus apsilankė aikštės šeimininkų baudos aikštelėje, tačiau rimtesnio pavojaus sukurti nepavyko. Sūduvos atsakas – tolimas perdavimas Saidui Hamuličiui, kuris į darbą pirmą kartą įtraukė ir Armantą Vitkauską.

Sužaidus dešimčiai minučių, tempas tapo nebe toks intensyvus. „Riteriai“ ir toliau raitė kamuolį, tačiau dažniausiai viskas baigdavosi netiksliais perdavimais.

Pirmoji rimta proga priklausė „Sūduvai“. Po paskirto baudos smūgio Xabi Auzmendi numetė kamuolį S. Hamuličiui, su kurio smūgiu galva vėl teko padirbėti A. Vitkauskui. Po šio epizodo marijampoliečiai bent kelioms minutėms kamuolio kontrolę perėmė į savo rankas.

Sužaidus beveik pusvalandį, savo šansą turėjo D. Bilonogas. Paspaudę varžovus, „Riteriai“ perėmė kamuolį, o ukrainietis smūgiavo virš vartų.

G. Stahlio auklėtiniai nestabdė ir toliau, o netrukus sukūrė trijų kampinių seriją. Labai rimto pavojaus sukurti nepavyko, tačiau nervų marijampoliečiams tie kampiniai kainavo.

Tiesa, nedaug trūko, kad po trečiojo kampinio būtų pasižymėję patys aikštės šeimininkai. Po greito kamuolio įžaidimo gana pavojingoje situacijoje atsidūrė Kule Mbombo, su kurio smūgiu A. Vitkauskas susitvarkė gana užtikrintai. Dar po kelių minučių K. Mbombo patyrė traumą ir Miguelis Moreira buvo priverstas atlikti pirmą keitimą.

Arčiausiai įvarčio pirmajame kėlinyje „Riteriai“ buvo paskutinę minutę. Po kontratakos Aleksandras Levšinas tolimojo virpsto link pasiuntė kamuolį D. Bilonogui, tačiau jis akistatą su Tomu Švedkausku, deja, pralaimėjo.

Antrąjį kėlinį „Sūduva“ pradėjo gerokai aktyviau. Jie vis dažniau lankėsi „Riterių“ baudos aikštelėje ir vis dažniau grasino A. Vitkausko ginamiems vartams. Aktyviausias buvo S. Hamuličius, kuris realizavo 11 metrų baudinį, skirtą už Dominyko Barausko pražangą baudos aikštelėje.

Iškart po praleisto įvarčio G. Stahlis į aikštę metė A. Dolžnikovą ir Choco. Netrukus T. Vestenickį, o dar po aštuonių minučių Lucą Diasą. Visas ketvertukas suaktyvino komandos žaidimą, o L. Dias pirmaisiais prisilietimais prie kamuolio atliko rezultatyvų perdavimą. Jis numetė kamuolį į plotą, į kurį spurtavo A. Dolžnikovas. Pastarasis aplenkė vartus palikusį T. Švedkauską bei išlygino rezultatą.

Dvikovos pabaiga buvo gana karšta. Lygiosios netenkino nei vienos, nei kitos komandos, tačiau pergalingo įvarčio pelnyti nepavyko niekam.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskij, A. Kalermo, P. Dimovas (79 min. L. Dias), D. Barauskas, A. Levšinas (63 min. Choco), M. Ramanauskas, F. Brisola, R. Filipavičius (63 min. A. Dolžnikovas), D. Bilonogas (71 min. D. Bilonogas), G. Paulauskas.