fbpx
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

„Jonava“ – „Riteriai“: kelias atgal į ketvertuką

Aštuonios „Optibet A lygos“ komandos keturioliktojo turo santykius aiškinosi prieš savaitę, o „Riterių“ ir „Jonavos“ rungtynės dėl televizijos transliacijos buvo nukeltos į paskutinį pavasario sekmadienį. Tuomet ir paaiškės, ar „Riteriai“ trijų savaičių pertrauką pasitiks didžiajame ketverte, ar vis tik už jo ribų.

Data: 2022 m. gegužės 29 d. 17:30 val.

Vieta: Miesto stadionas, Jonava. Tiesioginė rungtynių transliacija – TV6 kanalu.

Naujienos

Šį antradienį „Riteriai“ akistatoje prieš „Ataką“ sėkmingai įveikė LFF taurės turnyro trečiąjį etapą bei pateko į ketvirtfinalį. Tose pačiose rungtynėse traumą patyrė Rokas Filipavičius, o po jų žaidėjams pristatytas naujasis treneris Pablo Villaras.

Specialistas iš Ispanijos debiutinėms savo rungtynėms turėjo tris treniruotes, įskaitant ir atstatomąją po minėtos dvikovos su „Ataka“.

„Riteriai“ būsimose rungtynėse bus priversti verstis ne tik be R. Filipavičiaus, tačiau ir be į nacionalinės vyrų rinktinės stovykloje dalyvaujančių Dominyko Barausko bei Artūro Dolžnikovo. Pirmasis prieš „Ataką“ nežaidė, antrasis žaidė pirmąjį kėlinį ir spėjo pasižymėti įvarčiu.

Varžovas

„Jonava“ savaitės viduryje taip pat žaidė „Hegelmann LFF taurės“ rungtynes ir taip pat iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį. Tiesa, dvikovoje prieš Antros lygos lyderį „TransINVEST“ klubą „Jonavos“ atstovai pergalingą įvartį įmušė tik 84 minutę.

Panašumų su „Riteriais“ yra ir daugiau. Jonaviškiai tik šią savaitę pristatė savo naująjį trenerį Petro Kušliką, kuriam sekmadienio dvikova bus pirmoji „Optibet A lygoje“. Tiesa, specialistas iš Ukrainos Lietuvoje jau yra dirbęs prieš šešerius metus, kai buvo Roberto Poškaus asistentu. Priminsime, kad toje komandoje žaidė vėliau į „Riterius“ persikėlęs Valdemaras Borovskis.

Lyginant su pirmuoju ratu, pasikeitimų yra ne tik trenerių korpuse, bet ir žaidėjų. Varžovų sudėtis per tuos nepilnus du mėnesius pasikeitė kardinaliai.

Tryliktasis turas

Prieš dvi savaites vykusiame tryliktajame „Optibet A lygos“ ture „Riteriai“ pralaimėjo „Žalgiriui“, o „Jonava“ akistatoje su „Banga“ iškovojo pirmąjį sezono tašką.

Kalbant apie sostinės derbį, tai „Riteriai“ varžovams viską pralaimėjo iki pertraukos. „Jonava“, savo ruožtu, pačioje dvikovos pradžioje įmušė „Bangai“ bei turėjo šansą užsikabinti ne tik už vieno, bet už visų trijų taškų.

Tarpusavyje

11-8-5. Per 24 tarpusavio rungtynes „Riteriai“ beveik pusę kartų išėjo kaip nugalėtojai. Tas pergalių procentas būtų dar didesnis, jei skaičiuotumėm tik susitikimus aukščiausiame šalies divizione.

Šiemet komandos žaidė sykį ir tąkart „Jonava“ prieš „Riterius“ neturėjo jokių šansų. Gytis Paulauskas pasižymėjo du kartus, bet galėjo tą padaryti dar mažiausiai tris kartus. Nepavyko.

Akistata

G. Paulauskas prieš Beną Spietinį. Gytis ir sekmadienio rungtynėse turėtų būti didžiausias „Jonavos“ galvos skausmas. Ir kad jis būtų numalšintas, labiausiai turi pasistengti ne per seniausiai prie komandos prisijungęs B. Spietinis.

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja 14 laipsnių šilumą, pragiedrulius bei nedidelio lietaus tikimybę. Pūs lengvas trijų metrų per sekundę vakarų vėjas.