Kai nesigauna niekas – „Riteriai“ neturėjo šansų prieš „Panevėžį“

Antrojo „Optibet A lygos“ rato pirmajame mače Panevėžyje „Riteriai“ 0:3 pralaimėjo „Panevėžiui“, kuris tvirtai išsaugojo pirmąją turnyro lentelės vietą. Šioje dvikovoje sostinės komandai nesigavo niekas.

Rungtynių startui „Riterių“ strategas Glennas Stahlis, lyginant su paskutinėmis pergalingomis rungtynėmis prieš „Kauno Žalgirį“, atliko vieną keitimą. Šįsyk Lucas Dias liko ant atsarginių suolo, o nuo pirmųjų akimirkų į aikštę buvo mestas Dmytro Bilonogas. Beje, ant atsarginių suolo pirmą kartą nuo pirmo turo jau buvo galima išvysti ir Dominyką Barauską.

„Riteriai“ susitikimo pradžią atidavė aikštės šeimininkams ir už tai buvo nubausti. Rokas Stanulevičius per pirmas aštuonias minutes atliko du tolimus itin stiprius smūgius į vartų plotą. Pirmuoju atveju komandą išgelbėjo Armantas Vitkauskas, antruoju – kamuolys atsidūrė vartų tinkle.

Vos praleidę įvartį, vilniečiai iškart perėmė iniciatyvą ir žaidimas persikėlė į „Panevėžio“ aikštės pusę. Tiesa, neilgam. Neįprastos klaidos leido gana pavojingai smūgiuoti Pijui Širviui, o netrukus Elivelto uždirbti Plameno Dimovo geltoną kortelę.

Sužaidus pusę kėlinio, „Riteriai“ vis daugiau laiko pradėjo praleisti varžovų pusėje, tačiau rimtesnio pavojaus sukurti nesugebėjo. Kaip dažnai būna, puolanti komanda varžovams suteikia daugiau erdvės, o „Panevėžiui“ to ir tereikėjo. Besibaigiant kėliniui, į puolimą pabėgęs Nasko Milevas pats pasižymėti nesugebėjo, tačiau šalia buvęs Elivelto padvigubino skirtumą.

Nieko nelaukdamas, iškart po pertraukos, G. Stahlis ėmėsi permainų: Valdemarą Borovskį pakeitė L. Dias. Nepaisant pasikeitimų, pati pradžia nieko gero nežadėjo – labai rimtas pavojus kilo po kampinio, gana pavojingas R. Stanulevičiaus baudos smūgis, dar vienas sujudimas po pražangos prie pat baudos aikštelės. Ir visa tai mažiau nei per penkias minutes.

Trečią kartą kamuolys A. Vitkausko vartų tinkle atsidūrė sužaidus valandą. Tąsyk išgelbėjo teisėjo asistento užfiksuota nuošalė.

Dar po kelių minučių G. Stahlis į aikštę metė kitus tris savo ginklus: Tomašą Vestinickį, Roką Filipavičių ir pirmą kartą šį sezoną Dominyką Barauską. Po šių keitimų „Riteriai“ tapo gerokai aktyvesni, tačiau nebuvo sukurta jokio pavojaus.

Anaiptol, pavojingesni po kontratakų buvo aikštės šeimininkai. Kelis kartus „Riterius“ dar gelbėjo A. Vitkauskas, tačiau po vienos kontratakų, kai iš metro smūgiavo Ernestas Veliulis, net ir vartininkas buvo bejėgis.

Po trečiojo įmušto įvarčio Valdas Urbonas į aikštę metė savo jaunimą. „Riterių“ žaidybinė persvara tapo dar didesnė, tačiau rungtynių lemtis jau buvo aiški.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskis (46 min. L. Dias), A. Kalermo (64 min. D. Barauskas), P. Dimovas, A. Levšinas, Choco, T. Dombrauskis (71 min. M. Ramanauskas), F. Brisola, D. Bilonogas (64 min. R. Filipavičius), A. Dolžnikovas, G. Paulauskas (64 min. T. Vestenicky).

G. Stahlis su savo štabu turi keturias dienas tam, kad paruoštų komandą vienuoliktojo turo dvikovai prieš Telšių „Džiugą“.