fbpx

34 mėnesių serija baigta – „Riteriai“ išvykoje nugalėjo „Kauno Žalgirį“

Devintojo „Optibet A lygos“ turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ išvykoje 1:0 nugalėjo „Kauno Žalgirį“ ir su 17 taškų pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą. Pergalingą įvartį nugalėtojams pelnė po keitimo pasirodęs Dmytro Bilonogas.

Šias rungtynes Glennas Stahlis, lyginant su paskutine dvikova prieš „Hegelmann“, pradėjo vos su vienu pakitimu – Valdemarą Borovskį dešiniajame krašte pakeitė Mindaugas Grigaravičius.
Dvikova prasidėjo aikštės šeimininkų atakomis, keliais kampiniais, tačiau be rimtesnio pavojaus prie Armanto Vitkausko vartų. „Riterių“ pirmoji rimtesnė ataka virto Artūro Dolžnikovo į tinklą pasiųstu kamuoliu. Deja, arbitrų užfiksuota nuošalė pakeisti rezultato švieslentėje neleido.

Žalgiriečiai ir toliau valdė situaciją aikštės viduryje, tačiau įpusėjus kėliniui „Riteriai“ vis dažniau kontratakose ieškojo savųjų galimybių. Aktyvūs buvo ir M. Grigaravičius, ir A. Dolžnikovas, vis tik Deividas Mikelionis ilgą laiką darbo neturėjo.
Sužaidus beveik pusvalandį, M. Grigaravičius nekontaktinėje situacijoje patyrė traumą, o į jo vietą aikštėje buvo mestas V. Borovskis. Po šio pasikeitimo vilniečiai vis aukščiau pradėjo spausti varžovus ir tai davė vaisių – tam nepasiruošę žalgiriečiai pradėjo klysti lygiose vietose. Kita vertus, tie perimti sostinės komandos kamuoliai dažniausiai greitai būdavo prarasti.
Likus septynioms minutėms iki pertraukos, „Kauno Žalgirio“ gynėjai šiurkščiai suklydo ir tuo pasinaudojęs Gytis Paulauskas atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką. Deja, puolėjas uždelsė ir smūgis gavosi labai silpnas.
Iškart po pertraukos G. Stahlis atliko dvigubą keitimą: Lucą Diasą ir G. Paulauską pakeitė D. Bilonogas bei Tomašas Vestenicky. Tai leido dar labiau iniciatyvą perimti į savo rankas. Pačiomis pirmomis kėlinio minutėmis „Riteriai“ spaudė šeimininkus jų pačių aikštės pusėje ir neretais atvejais tai davė teigiamų rezultatų. Kauniečiai bandė susigrąžinti teritorinę persvarą, tačiau to padaryti vilniečiai neleido.
Sužaidus kiek daugiau nei trečdalį kėlinio, „Riteriai“ sukūrė gražiausią rungtynių ataką, kuri virto įvarčiu. Felipe Brisola į dešinę numetė kamuolį V. Borovskiui, šis –  į baudos aikštelę D. Bilonogui, o pastarasis vienu lietimu galva nuginklavo D. Mikelionį.
Po praleisto įvarčio kauniečiai darsyk pabandė susigrąžinti iniciatyvą, tačiau „Riterių“ spaudimas to padaryti jiems neleido. Anaiptol, žaidimas dar labiau persikėlė į „Kauno Žalgirio“ komandos aikštės pusę.
Likus dvidešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos, prie vilniečių vartų buvo skirti net trys kampiniai. Du iš jų tapo rimtu išbandymu gynėjams. Nors apsiginti pavyko, tačiau tuo metu kauniečiai „Riterių“ aikštės pusėje tapo vis dažnesni svečiai.
Netrukus G. Stahlis vietoj labai daug darbo atlikusio A. Dolžnikovo į aikštę metė Roką Filipavičių. Pirmaisiais lietimais Rokas privertė gynyboje suklysti Edviną Girdvainį, o atsidūręs varžovų baudos aikštelėje pažeidė taisykles ir šanso pasižymėti neteko.
R. Filipavičius per likusį laiką gana daug kartų gadino nervus varžovams, o pavojingiausiai tą padarė 88 minutę, kai vienas prieš vieną išvedė pirmojo įvarčio autorių D. Bilonogą. Pastarasis smūgiavo pavojingai, tačiau netiksliai.
Per likusį laiką Kauno komanda dėjo daug pastangų, kad rezultatas būtų išlygintas, tačiau realių šansų tai padaryti neturėjo. „Riteriai“ triumfavo ir nutraukė net 34 mėnesius besitęsusią nelaimėtų prieš „Kauno Žalgirį“ rungtynių seriją. Per tą atkarpą buvo nelaimėta vienuolika kartų iš eilės.
Antrąjį ratą „Riteriai“ kitą savaitgalį pradės su pirmojo rato nugalėtoju „Panevėžiu“.
„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, M. Grigaravičius, A. Kalermo, P. Dimovas, A. Levšinas, Choco, T. Dombrauskis, L. Dias (46 min. T. Vestenicky), F. Brisola, A. Dolžnikovas (76 min. R. Filipavičius), G. Paulauskas (46 min. D. Bilonogas).