Užtikrintas žaidimas lėmė pergalę prieš „Panevėžį“

„Optibet A lygos“ rungtynėse sostinės „Riteriai“ 2:0 išvykoje nugalėjo „Panevėžio“ futbolininkus bei nutraukė trejų iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją. Įvarčius nugalėtojams pelnė Mindaugas Grigaravičius ir Valdas Paulauskas.

Rungtynėms Miguelis Moreira šįsyk negalėjo registruoti Roko Filipavičiaus, tad po labai ilgos pertraukos į starto sudėtį sugrįžo Artūras Dolžnikovas. Taip pat šiose rungtynėse „Riteriai“ neregistravo Angelio Lezamos, tačiau į aikštę po vienų rungtynių sugrįžo Aleksandras Levšinas.

Nepaisant varžovų ketinimų kovoti dėl „Optibet A lygos“ medalių, rungtynes žymiai geriau pradėjo vilniečiai. Pasinaudodami panevėžiečių klaidomis gynyboje, „Riteriai“ pradėjo kurti nuo septintos minutės. Tuomet tiek M. Grigaravičiaus, tiek A. Levšino smūgiai buvo blokuoti.

Dar po kelių minučių pavojingai smūgiavo Maksimas Marusičius, o dar vėliau ir Valdemaras Borovskis. Deja, abiejų bandymai nebuvo tikslūs.

„Riteriai“ į priekį išsiveržė sužaidus 20 minučių pirmajame kėlinyje. Tuomet už panevėžiečių pražangą ties trisdešimtuoju metru buvo skirta pražanga. Prie kamuolio stojęs M. Grigaravičius galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą ir rezultatas tapo 1:0. Aštuntą įvartį per vieną sezoną pelnęs M. Grigaravičius pasiekė asmeninį rekordą „Optibet A lygoje“.

Vos po minutės „Riteriai“ turėjo dar vieną šansą skirtumą padvigubinti. Atakos smaigalyje atsidūręs A. Dolžnikovas galingu smūgiu sudrebino vartų konstrukciją, tačiau kamuolys, deja, į vartus neįskriejo.

Po šio epizodo žaidimas išsilygino. „Panevėžys“ bandė ilgiau kontroliuoti kamuolį, tačiau šios ekipos gynėjai ir toliau daug klydo bei suteikė mini šansų „Riteriams“.

Pirmąjį rimtą pavojų panevėžiečiai sukūrė likus dešimčiai minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos. Tuomet po kampinio įžaidę kamuolį aikštės šeimininkai smūgiavo visiškai šalia vartų.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar aktyviau ir atviriau. Per pirmąjį kėlinio trečdalį abi komandos galėjo pasižymėti ne po kartą, tačiau patį geriausią šansą turėjo M. Grigaravičius. Pabėgęs nuo varžovų gynėjų, pirmojo įvarčio autorius atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, tačiau smūgiavo tiesiai į jį.

Sužaidus dvidešimt minučių po pertraukos, „Riteriai“ padvigubino skirtumą, o įvartį sukūrė du po keitimų pasirodę Paulauskai Gytis ir Valdas. Gytis iš dešinės atliko perdavimą į baudos aikštelę, o į ją įkirtęs Valdas iš kelių metrų neklydo. Į jaunimo rinktinę iškviestas futbolininkas šiame sezone pasižymėjo jau trečiąkart.

Po antrojo praleisto įvarčio panevėžiečiai visiškai pasimetė, o „Riteriai“ tuo metu turėjo ne vieną pusprogę skirtumą dar labiau padidinti. Paskutinės dešimt minučių jau priklausė aikštės šeimininkams, tačiau daugiau įvarčių nebuvo įmušta nei į vienus, nei į kitus vartus.

Prieš rinktinių pertrauką – visiškai pelnyta pergalė.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskij, A. Kalermo, O. Badmus, D. Barauskas, A. Levšinas, T. Dombrauskis (65 min. T. Dombrauskis), M. Pavlovskis (76 min. V. Jeriomenko), M. Grigaravičius (65 min. V. Paulauskas), A. Dolžnikovas (46 min. G. Paulauskas), M. Marusičius (90+2 min. D. Kodz).