shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

D. Pinto: „Nugalėtojo mentalitetas yra raktas į svajonę“

Prieš dvi savaites „Riterių B“ vyriausiuoju treneriu tapęs 32-ejų portugalas Diogo Pinto turi tris savaites komandą paruošti tam, kad ji antrajame Pirmos lygos rate surinktų daugiau taškų nei surinko pirmajame. Bent jau tokį tikslą yra išsikėlęs pats futbolo specialistas.

Didžiąją karjeros dalį praleidęs gimtojoje Portugalijoje, prieš dvejus metus Diogo pasuko į Suomiją, kur būdamas ir sulaukė „Riterių“ pasiūlymo prisijungti prie Pirmoje lygoje rungtyniaujančios jaunimo komandos, prisidėti prie jos vystymo klubo struktūroje. Tai, ką išvydo treneris, jo neišgąsdino. Anaiptol, specialistas pavadino šį etapą iššūkiu, kuris padės ne tik futbolininkų, bet ir jo paties karjerai kilti į viršų.

„Gavau skirtingo amžiaus žaidėjų grupę, kurioje netrūksta penkiolikmečių, septyniolikmečių ir devyniolikmečių vaikinų. Jų tikslas augti kaip futbolininkams, mano – padėti jiems tobulėti. Pirmiausia – patekti į A komandą, o vėliau – siekti savo svajonių“, – sakė D. Pinto.

Po keturiolikos sužaistų rungtynių „Riteriai B“ keturiolikos komandų pirmenybėse užima dvyliktąją poziciją. Naujasis treneris neslepia, kad tai nėra vieta, kuri jį tenkintų.

„Įprasta sakyti, kad jauna komanda yra orientuota arba į augimą, arba į rezultatą. Mano požiūris toks, kad žaidėjai privalo augti, bet tuo pačiu jie privalo ugdyti savyje ir nugalėtojų mentalitetą, nes tai yra raktas į svajonę.

Be abejo, aš noriu laimėti. Žinau, kad su jauna komanda tai sudėtinga, žinau, kad jauna komanda daro klaidų, tačiau manęs tai negąsdina. Kaip treneris, aš puikiai suprantu, dėl ko tos klaidos daromos. Jos yra tobulėjimo dalis ir, aišku, kad mes to neišvengsime.

Grįžtant prie rezultatų temos, tai, be abejonės, pasistengsime antrajame rate pasirodyti geriau. Turime turėti daugiau ambicijų ir iškovoti daugiau taškų. Jau sakiau vaikinams, kad nepriklausomai nuo varžovo, į aikštę eisime tik tam, kad laimėtumėm. Mano tokia filosofija ir visomis pastangomis stengsiuos ją įdiegti auklėtiniams“, – reziumavo D. Pinto.

Artimiausias rungtynes „Riteriai B“ Pirmoje lygoje žais liepos 30 dieną prieš Kretingos „Minijos“ ekipą. Pirmajame rate šios komandos išsiskyrė lygiosiomis 1:1.