„Riterių“ antrasis ratas čempionate – penkerios lygiosios ir sportinės formos šokinėjimas

Po savaitgalį sužaistų nukeltų trečiojo „Optibet A lygos“ turo rungtynių komandos galutinai užbaigė antrąjį sezono ratą bei pirmąją sezono pusę. Galime konstatuoti, kad „Riteriams“ nei antrasis ratas, nei ta pirmoji sezono pusė nesusiklostė taip, kaip komanda tikėjosi ir planavo.

Pirmajame rate finišavę gražia pergale prieš „Panevėžį“, „Riteriai“ ruošėsi antrajai sezono dvikovai prieš Vilniaus „Žalgirį“. Tuo metu nei vieni, nei kiti negalėjo įsivaizduoti, kokių netikėtumų paruoš gamta. Nepaisant to, kad balandis jau skaičiavo paskutinę savaitę, likus maždaug pusvalandžiui iki rungtynių pradžios, prisnigo tiek, kad tuo galėtų pasigirti toli gražu ne kiekviena žiemos diena.

Be abejo, kad iškritęs sniegas darė didžiulę įtaką pačioms rungtynėms ir sukurtų progų realizacijai. Rungtynės baigėsi 1:1, bet objektyviai vertinant, „Žalgiris“ buvo gerokai arčiau pergalės. Pozityviausias dalykas tas, kad net praleidę įvartį „Riteriai“ nepasimetė ir po minutės sugebėjo rezultatą išlyginti.

„Rūbinėje taip tylu, kad atrodo, jog pralaimėjome. Tai tik parodo, kad augame kaip komanda“, – po tos dvikovos savo auklėtiniams sakė tuometinis vilniečių ekipos trenerių vadovas Sergejus Gurenka.

Šie žodžiai nebuvo sugalvoti šiaip sau – komanda tęsė ketverių nepralaimėtų rungtynių seriją, turnyro lentelėje nenumaldomai artėjo prie didžiojo ketverto, o ir vidinė konkurencija buvo, tikriausiai, didžiausia nuo komandos patekimo į A lygą.

Deja, tai truko nebeilgai. Nors po kelių dienų dar laukė sėkminga išvyka į Gargždus, tačiau tai buvo paskutinis gerosios serijos pasirodymas. Nuo gegužės 5 dienos kelionės į Marijampolę viskas pradėjo ristis žemyn.

Priminsime, kad tuomet dėl traumų komandai jau negalėjo padėti Dominykas Barauskas, Tomas Dombrauskis ir Artūras Dolžnikovas, o prie jų dvyliktą rungtynių minutę prisijungė ir Aleksandras Levšinas. Nuostabią sezono pradžią sužaidusiam gynėjui lūžo koja. Negana to, dvikovos pabaigoje sunkiai suprantamu veiksmu Angelis Lezama prisiprašė raudonos kortelės ir trejų rungtynių diskvalifikacijos. Nors žaidimas nebuvo prastas, „Riteriai“ rungtynes pralaimėjo.

Žaidimas nebuvo prastas ir ketvirtose rato rungtynėse prieš „Kauno Žalgirį“, tačiau tąsyk „Riterius“ sunaikino jų pačių dvi neatleistinos klaidos antrojo kėlinio pradžioje. Abiem atvejais kauniečiai nedovanojo, o vėlesnės pastangos išlyginti rezultatą leido tik sumažinti atsilikimą.

„Momentuose, kuriuos turėjome, pritrūko meistriškumo. Tačiau atsidavimas ir noras, kurį demonstruoja komanda, visiškai tenkina“, – po tos dvikovos konstatavo treneris Vaidas Sabaliauskas.

Deja, pakartoti šių žodžių po kelių dienų jis nebegalėjo. Tuomet Alytuje vykusiose rungtynėse „Riteriai“ antrą kartą šiame sezone nesugebėjo nugalėti Alytaus „Dainavos“ ir maža to, tose rungtynėse komanda prarado dar vieną savo pagrindinės sudėties žaidėją Luką Kochanauską.

„Antrajame kėlinyje parodėme, kad potencialo turime, deja, tas potencialas dažnai yra kažkur paslėptas“, – sakė V. Sabaliauskas. Lygiosios Alytuje buvo antros antrajame rate, bet, kaip jau minėjome, toli gražu ne paskutinės.

Šeštosios ir septintosios rato rungtynės buvo pačios silpniausios šiame sezone. Iš pradžių sostinėje buvo patirtas beviltiškas pralaimėjimas Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipai, o netrukus dar vienas beviltiškas pasirodymas Kėdainiuose neleido įveikti čempionato autsaiderių. Ši dvikova buvo paskutinioji Sergejui Gurenkai. Gegužės 31 dieną baigėsi jo sutartis su klubu ir ji nebuvo pratęsta.

Naujuoju vyriausiuoju treneriu tapo Valdas Trakys, kuris iškart užsiminė apie laukiančius dvidešimt finalų. Deja, pirmajame finale prieš Telšių „Džiugą“ nuostabaus A. Lezamos įvarčio neužteko, o „Riteriai“ nelaimėjo ketvirtų rungtynių paeiliui.

Ta ilga nemaloni serija buvo nutraukta nukeltomis pirmojo rato rungtynėmis prieš Gargždų „Bangą“, o tuomet išvykoje laukė „Panevėžys“. Alinančiame karštyje nugalėtojas nepaaiškėjo – užfiksuotos lygiosios 1:1.

Sužaidus aštuoniolika rungtynių, „Riteriai“ yra ant šeštojo laiptelio ir net trylika taškų atsiliekia nuo didžiojo ketverto komandų. Ar įmanoma tą skirtumą panaikinti? Tai jau sužinosime trečiajame rate, kuris startuoja penktadienį rungtynėmis prieš „Žalgirį“.