„Riteriai“ – „Džiugas“: sugrįžimas

Atlaikę balandžio maratoną, tuomet kelis žaidėjus dėl traumų praradę ir į žaidybinę duobę įkritę „Riteriai“ bandys atsitiesti. Pastarąsias dvi savaites jėgas naujam maratonui krovę futbolininkai, anot naujojo ekipos vyriausiojo trenerio Valdo Trakio, tam iššūkiui yra pasiruošę. Svarbiausia, pasiimti geriausius dalykus iš sezono pradžios, vėl įkvėpti tikėjimo ir su nauja energija kiekvienose rungtynėse siekti maksimalaus rezultato.

Pirmasis varžovas Telšių „Džiugas“ – komanda, kurią pirmajame rate pavyko nugalėti daugiau nei užtikrintai. Nuo to laiko „Džiugas“ nepralaimėjo „Žalgiriui“ ir nugalėjo „Sūduvą“, o „Riteriai“ nenugalėjo nei „Nevėžio“, nei „Dainavos“.

Data: 2021 m. birželio 12 d. 19:00 val.

Vieta: LFF stadionas, Vilnius. Bilietus platina „Tiketa“. Tiesioginė rungtynių transliacija TV3 play portale.

Naujienos

Pasibaigus sutarčiai su „Riterių“ treneriu vadovu Sergejumi Gurenka, ji pratęsta nebuvo, o tuo pačiu vyriausiojo trenerio pareigos pasiūlytos štabe jau du mėnesius dirbusiam Valdui Trakiui. Buvęs „Palangos“ ir Kretingos „Minijos“ vyriausiasis treneris „Riterius“ ruošia pastarąsias dvi savaites, o dvikova prieš „Džiugą“ taps jo debiutu.

Per rinktinių pertrauką „Riteriai“ sužaidė dvejas kontrolines rungtynes prieš Pirmos lygos komandas – BFA buvo nugalėta 4:2, o „Šilas“ – 2:1.

Pastarosiomis savaitėmis sėkmingai pasidarbavęs ir traumas išsigydęs Angelis Lezama artėja prie savo optimalios formos. Ar pavyks tai pademonstruoti aikštėje, pamatysime jau greitai.

„Džiugas“ pauzę išnaudojo sužaisdamas vienas kontrolines rungtynes prieš Plungės „Babrungą“. Telšiškiai triumfavo 4:0.

Varžovas

Nors „Džiugas“ į „Optibet A lygą“ prasibrovė ketvirtu numeriu, kol kas iš pernykščių Pirmos lygos atstovų palieka bene geriausią įspūdį. Dar nesužaidus antrojo rato, telšiškiai taškus yra atėmę net iš septynių lygos komandų, o „Riteriai“ ir „Panevėžys“ yra vieninteliai, kurie kartu prieš „Džiugą“ iškovojo tris pergales.

Natūralu, kad komanda neišvengia banguotumo, o tai jai sutrukdė turnryro lentelėje užkopti dar aukščiau. Dvikova su „Riteriais“ bus tokia, po kurios laimėtojas bent kuriam laikui užsitikrins šeštąją vietą, o gal net pakils į penktąją.

„Džiugas“ išlieka vienintele lygos komanda, kurioje vartininkai žaidžia kas antrose rungtynėse. Povilas Survila, beje, prieš „Sūduvą“ buvo vienas geriausių pergalingai sužaidusios komandos žaidėjas.

Žemaičiai ir toliau išlieka be vieno svarbiausių savo gynėjų – Tomo Rapalavičiaus. Vis tik, plačiąja prasme, šis iškritimas gynėjų veiksmų pernelyg nepakeitė.

Tarpusavyje

1-0-0. Pirmajame rate sužaistos „Riterių“ ir „Džiugo“ rungtynės buvo pirmosios ir kol kas vienintelės klubų istorijoje. Tose rungtynėse vilniečiai triumfavo 4:1, antrojo kėlinio pradžioje sužaidę uraganinę atkarpą, kai per septynias minutes pelnė tris įvarčius. Tąsyk du įvarčius pelnė Valdemaras Borovskis, po vieną – Valentinas Jeriomenko bei Mindaugas Grigaravičius.

Dar du kartus „Džiugas“ ir „Riteriai“ žaidė prieš 2020 ir 2021 sezonų pradžias. Abusyk vilniečiai triumfavo 3:1.

Akistata

Angelis Lezama prieš Nasko Milevą. Praėjusiame sezone A. Lezama paliko labai gerą įspūdį, tačiau dėl jį persekiojančių traumų šiame sezone pademonstruoti tokio paties žaidimą iki šiol venesueliečiui nesiseka. Vis tik, teigiamų požymių yra daug. Pagrindinis – sveikatos būklė.

N. Milevas nėra nei toks techniškas, nei toks geras žaidėjas kaip A. Lezama, tačiau jis turi puikią uoslę įvarčiams. Ne vieną kartą taškus „Džiugui“ dovanojo būtent jo nuojauta.

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja permainingą orą – vakare kaitins dvidešimties laipsnių šiluma, iš debesų gali pasirodyti lietaus lašai, pūs silpnas trijų metrų per sekundę vakarų vėjas.