Emocionaliose rungtynėse „Riteriai“ neatsilaikė prieš „Sūduvą“

„Optibet A lygos“ dvyliktojo turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ 0:2 Marijampolėje nusileido „Sūduvai“ bei nutraukė penkerių iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją. Tokia pati „Riterių“ serija nutrūko ir kalbant apie rezultatyvias rungtynes.

Lyginant su paskutine „Riterių“ dvikova Gargžduose prieš „Bangą“, sostinės klubo treneriai buvo priversti atlikti vieną keitimą – diskvalifikuotą Olaidę Badmusą pakeitė Deividas Malžinskas ir, verta pabrėžti, sėkmingai.

Deja, tuo iššūkiai nesibaigė. Aštuntą susitikimo minutę traumą patyrė Aleksandras Levšinas, o jį pakeitęs Rokas Masenzovas taip pat susižeidė ir susitikimo aikštėje nebaigė.

Rungtynės „Riteriams“ prasidėjo visai neprastai – beveik pusę kėlinio pavyko sėkmingai palaikyti kamuolį, po standartinės situacijos D. Malžinskui atlikti pakankamai pavojingą smūgį galva bei kontratakuoti ir vos neuždirbti vienuolikos metrų baudinio.

Šis epizodas „iššaukė“ emocijas, kurių netrukus buvo dar daugiau. Maždaug po minutės sūduvietis Kolo Mbombo Valentinui Jeriomenkai smogė alkūne bei užsidirbo geltoną kortelę. „Riterių“ treneriai reikalavo daugiau, tačiau teisėjas tuo metu prisiminė prieš kelias minutes techninės zonos ribas peržengusį Valdą Trakį bei nubaudė jį raudona kortele.

„Sūduva“ perėmė iniciatyvą bei iki pirmojo kėlinio pabaigos visiškai kontroliavo situaciją. Tiesa, ta kontrolė baigdavosi be rimtesnio pavojaus prie svečių vartų.

Antrajame kėlinyje sužaidus maždaug dešimt minučių, K. Mbombo atliko labai pavojingą smūgį galva, tačiau tame epizode „Riterius“ lydėjo sėkmė. Deja, dar po minutės tas pats „Sūduvos“ puolėjas efektingu smūgiu Lukui Paukštei nepaliko šansų.

Šis įvartis parodė kitokį „Riterių“ veidą – per kitas dešimt minučių jie galėjo pasižymėti mažiausiai tris kartus, tačiau dusyk Marijampolės komandą gelbėjo vartininkas, dar sykį kamuolys atsitrenkė į skersinį.

Vilniečiai ir toliau išlaikė spaudimą, tačiau 89 minutę atsitiko blogiausias įmanomas dalykas – vos prieš keturiolika minučių aikštėje pasirodęs Angelis Lezama po žodinės provokacijos sudavė varžovui bei buvo pašalintas iš aikštės. Nedovanotinas veiksmas palikęs komandą mažumoje.

Kiekybine persvara pasinaudojusi „Sūduva“ prieš pat finalinį teisėjo švilpuką skirtumą padvigubino bei į turnyro lentelę įsirašė tris taškus. „Riteriai“, savo ruožtu, taškų vėl tikėsis sekmadienio rungtynėse prieš „Kauno Žalgirį“.

„Riterių“ sudėtis: L. Paukštė, V. Borovskis, A. Kalermo, V. Jeriomenko, D. Malžinskas,  Levšinas (11 min. R. Masenzovas, 75 min. V. Paulauskas), M. Ramanauskas, M. Pavlovskis, M. Grigaravičius (63 min. D. Virkšas) , R. Filipavičius (75. A. Lezama), G. Paulauskas (63 min. L. Kochanauskas).