Sniego mūšyje – lygiosios su „Žalgiriu“

„Optibet A lygos“ dešimtojo turo centrinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ ir „Žalgiris“ išsiskyrė lygiosiomis 1:1. „Riteriams“ įvartį pelnė Rokas Filipavičius.

Lyginant su bet kuriomis ankstesnėmis šio sezono rungtynėmis, derbis turėjo keletą išskirtinumų. Visų pirma, likus pusvalandžiui iki mačo aikštę padengė galingas sniego sluoksnis, o oro temperatūra vos per keliolika minučių nukrito nuo aštuonių laipsnių iki nulio. Antroji ypatybė – „Riterių“ treneriai pirmąsyk šiame sezone pasirinko tą pačią sudėtį, kuri prieš tris dienas iškovojo pergalę prieš „Panevėžį“.

Dvikova prasidėjo abiejų komandų greitesnėmis atakomis, tačiau jau jų metu buvo aišku, kad ant sniego žaisti kokybišką futbolą bus labai sudėtinga. Netrukus žalgiriečiai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas – jiems priklausė tiek žaidybinė, tiek teritorinė persvara.

Nesugebėdami kontroliuoti kamuolio kaip nori, abiejų komandų žaidėjai neretai nespėdavo paskui varžovus ir juos griaudavo. Iš pradžių dviem geltonomis kortelėmis buvo nubausti „Riteriai“, tačiau dar iki pertraukos tris nuobaudas gavo ir „Žalgiris“.

Pavojingų epizodų pirmajame kėlinyje nesukūrė nei viena komanda. „Riteriai“ gali prisiminti tik Mindaugo Grigaravičiaus bandymą pabėgti vienas prieš vieną, o „Žalgiris“ – kelis rimtesnio pavojaus nesukėlusius smūgius.

Po pertraukos vaizdas pasikeitė. Per dvi minutes galingais smūgiais rimtus pavojus sukūrė Josipas Tadičius ir Ogenyi Onazi, o ir apskritai „Žalgiris“ ėmė žaisti gerokai aukščiau bei aštriau.

Sužaidus trečdalį antrojo kėlinio, „Riterių“ sudėtyje atlikti du keitimai – į aikštę žengė R. Filipavičius bei Artūras Dolžnikovas. Iškart po šių keitimų „Riteriai“ sukūrė geriausią šansą pasižymėti. Buvo atlikti net trys smūgiai, tačiau visi blokuoti.

Įpusėjus antrajam kėliniui, dusyk įspūdingai savo vartus išgelbėjo Lukas Paukštė, o dar po penkių minučių ir jis prieš po keitimo pasirodžiusio Tomislavo Kišo artimą smūgį buvo bejėgis.

„Žalgirio“ persvara išsilaikė vos kelias minutes. Jau įprastine tampanti „Riterių“ ataka, kai krašto gynėjas numeta kamuolį ties vienuolikos metrų žyma virto išlyginamuoju Roko Filipavičiaus įvarčiu.

Per likusį laiką savo meistriškumą darsyk buvo priverstas pademonstruoti L. Paukštė. Žalgiriečiai paskutinėmis minutėmis visiškai užgulė „Riterių“ vartus, tačiau sėkmingai atsilaikę „Riteriai“ pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją.

Vienuoliktojo turo rungtynes balandžio 29-ąją „Riteriai“ Gargžduose žais prieš „Bangą“.

„Riterių“ sudėtis: L. Paukštė, V. Borovskis, A. Kalermo, V. Jeriomenko, O. Badmus, A. Levšinas, M. Ramanauskas, M. Pavlovski, M. Grigaravičius (60 min. R. Filipavičius), L. Kochanauskas (60 min. A. Dolžnikovas), G. Paulauskas (71 min. D. Malžinskas).