„Riteriai“ – „Žalgiris“: vienų pratęsta pergalių ar kitų – nelaimėtų rungtynių serija?

Likus maždaug savaitei iki naujojo „Optibet A lygos“ sezono starto oficialiai buvo paskelbta, kad pirmieji į aikštę žengs dviejų Vilniaus komandų „Žalgirio“ ir „Riterių“ futbolininkai. Atidaryti naująjį sezoną tokiomis rungtynėmis atrodė privilegija. Deja, tam išsipildyti nebuvo lemta. Abiejų komandų atstovai pateko į COVID-19 sūkurį, tad rungtynės buvo nukeltos ir sužaistos po vienuolikos dienų.

Tuomet anksčiau iš saviizoliacijos išėję žalgiriečiai atrodė šviežesni, jiems pavyko iškovoti tris taškus. Šįsyk, nuotaikos prasme, skirtumas turėtų būti didžiulis – „Riteriai“ penktadienį pasitinka su trijų pergalių serija, „Žalgiris“ – dviem nelaimėtomis rungtynėmis.

Data: 2021 m. balandžio 23 d. 18:00 val.

Vieta: LFF stadionas, Vilnius. Bilietus platina „Tiketa“. Tiesioginė transliacija per TV6.

Naujienos

Tiek „Riterių“, tiek „Žalgirio“ strategai stebėjo paskutines savo būsimų priešininkų rungtynes, po kurių turėjo treniruotę atsistatymui bei dar vieną treniruotę būsimo derbio pasiruošimui. „Riterių“ pratybose dar nedalyvavo po menisko operacijos sveikstantis Tomas Dombrauskis ir traumą rungtynėse prieš „Nevėžį“ patyręs Dominykas Barauskas.

Netekčių turi ir „Žalgiris“, kurio gretose penktadienį nepasirodys kapitonas Saulius Mikoliūnas. Vyriausias komandos žaidėjas jau praleido ir antradienio mačą su „Džiugu“. Neaiškus ir Karolio Uzėlos likimas – susidūrimas su komandos draugu dvikovos su „Sūduva“ metu saugui vis dar neleidžia sugrįžti į rikiuotę.

Antradienį prieš „Panevėžį“ iškovota pergalė „Riteriams“ buvo trečioji iš eilės šiame sezone. Nei šiemet, nei pernai tokių gražių serijų „Riteriai“ neturėjo.

Varžovas

Šalies čempionas Vilniaus „Žalgiris“ turi neįtikėtiną skaičių individualiai stiprių žaidėjų, kurie dažniausiai ir nulemia pergales. Komandinio žaidimo kartais Vladimiro Čeburino treniruojamiems auklėtiniams dar trūksta, tačiau kantrybė, kuria spinduliuoja šios komandos nariai, 2021-ųjų sezone jiems dovanojo keturias pergales. Įskaitant ir prieš „Riterius“.

Praėjęs turas

„Riteriai“ po Mindaugo Grigaravičiaus realizuoto baudinio, Olaidės Badmuso įvarčio po kampinio ir puikaus Luko Paukštės žaidimo 2:0 nugalėjo „Panevėžio“ komandą. Tai buvo vos antras kartas, kai „Riteriai“ per visas 90 minučių nepraleido nei vieno įvarčio ir jau ketvirtas toks atvejis, kai komanda per rungtynes pasižymi bent du kartus.

„Žalgirio“ rungtynėse prieš „Džiugą“ gana didelis vaidmuo atiteko sėkmei. Žalgiriečiai kūrė progas vieną po kitos, tačiau kamuolys tinkle neatsidurdavo. Patiems telšiškiams užteko vos kelių išpuolių antrajame kėlinyje, kad Edvinas Gertmonas dusyk trauktų kamuolį iš tinklo.

Tarpusavyje

9-11-18. Vilniaus „Žalgiris“ turi teigiamą tarpusavio rungtynių balansą, tačiau nuo 2014 metų prasidėjusi šių komandų istorija turi vieną bendrą vardiklį – dar nebuvo nei vieno sezono, kuriame „Riteriai“ neatimtų taškų iš daugkartinių šalies čempionų.

Šiame sezone kol kas sužaistos vienos rungtynės, kurių baigtį nulėmė pirmasis kėlinys. Itin susikaustę į aikštę išėję „Riteriai“ iki pertraukos buvo tarsi žiūrovai, o „Žalgirio“ atsakymas į tai – įmušti du įvarčiai. Antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino, tačiau realaus pavojaus prie varžovų vartų „Riteriai“ taip ir nesukūrė.

Klausimas

Ar M. Grigaravičius pratęs rezultatyvių susitikimų seriją? Kapitono raištį po D. Barausko traumos perėmęs M. Grigaravičius tapo tikra įvarčių mašina. Jis pasižymėjo paskutinėse trejose rungtynėse iš eilės (prieš „Nevėžį“, „Džiugą“ ir „Panevėžį“). Toks saugo aktyvumas jį rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše pakėlė ant trečiojo laiptelio, kurį jis dalinasi su „Kauno Žalgirio“ veteranu Linu Pilibaičiu.

Akistata

Marko Pavlovskis prieš Ogenyi Onazį. Kai šie futbolininkai tarpusavyje žaidė pirmą kartą, dvikovos laimėtoju buvo žalgirietis. Jis tuomet atliko nuostabų rezultatyvų perdavimą, be to, užtikrintai aikštės viduryje kontroliavo komandos žaidimą.

Tiesa, reikia nepamiršti, kad tuomet „Riterių“ serbas Vilniuje buvo vos kelias dienas, todėl jo adaptacijos laikas naujoje aplinkoje nebuvo pasibaigęs. Nuo to laiko M. Pavlovskis nekart įrodė savo klasę, tad jo ir O. Onazi akistata galėtų tapti centrinio dešimtojo turo mačo puošmena.

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja septynių laipsnių šilumą, pragiedrulius, šešių metrų per sekundę vakarų vėją ir nedidelę lietaus tikimybę.