Atkakliose rungtynėse „Riteriai“ apmaudžiai nusileido „Kauno Žalgiriui“

Antrose 2021 metų Optibet A lygos rungtynėse sostinės „Riteriai“ 1:2 pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“ ir turnyro lentelėje toliau lieka be taškų. Įvartį „Riteriams“ po Artūro Dolžnikovo perdavimo pelnė Lukas Kochanauskas.

Lyginant su antradienio dvikova prieš Vilniaus „Žalgirį“, „Riterių“ treneriai atliko tris keitimus. Šįsyk nuo pirmųjų minučių į aikštę buvo mesti Valdemaras Borovskis, Valentinas Jeriomenka bei L. Kochanauskas. Jie pakeitė Deividą Malžinską, Tomą Dombrauskį ir Mindaugą Grigaravičių.

Dvikova prasidėjo nuo… praleisto įvarčio. Po kampinio „Riterių“ vartų aikštelėje kilo chaosas, kurį Karolis Šilkaitis išsprendė smūgiu vos iš kelių metrų. Pramiegota rungtynių pradžia lėmė „Kauno Žalgirio“ įgytą pranašumą.

Pozityvus dalykas tas, kad iškart po to „Riteriai“ stengėsi kuo daugiau laiko praleisti su kamuoliu ir jiems tai visai neblogai sekėsi. Išnaudodami kraštus, vilniečiai ilgą laiką praleido varžovų aikštės pusėje. Deja, ne varžovų baudos aikštelėje. Lemiamoje atakos fazėje vis kažko pritrūkdavo.

Kauniečiai savuosius šansus bandė kurti kontratakuodami. Kelios pusprogės buvo, tačiau realių šansų padvigubinti skirtumą dar pirmajame kėlinyje aikštės šeimininkai nesukūrė. Savo ruožtu, prieš pat pertrauką puikiausią galimybę išlyginti rezultatą turėjo L. Kochanauskas. Po Artūro Dolžnikovo perdavimo vienas prieš varžovų vartininką atsidūręs puolėjas smūgiavo virš vartų.

Tas pats A. Dolžnikovo ir L. Kochanausko duetas puikiai suveikė ir antrojo kėlinio pradžioje. Pirmasis ir vėl atliko perdavimą į baudos aikštelę, o antrasis šiek tiek pakreipęs kamuolio skriejimo kryptį išlygino rezultatą.

Deja, bet lygybė išsilaikė trumpai. Klaida gynyboje kauniečiams leido darsyk išsiveržti į priekį ir šįsyk jie įgytą persvarą išsaugojo iki susitikimo pabaigos.

Įpusėjus antrajam kėliniui, vilniečių gretose buvo atlikti pirmieji keitimai. Į aikštę žengę Mindaugas Grigaravičius ir Arthuras Ymele vos po kelių minučių sukūrė puikų šansą, kuris liko neišnaudotas. Dar vienas šansas išlyginti rezultatą buvo sukurtas dvikovos pabaigoje, deja, tuomet nuostabios atakos paversti įvarčiu nesugebėjo Gytis Paulauskas.

Savo progų per paskutinį pusvalandį turėjo ir kauniečiai, tačiau visose situacijose užtikrintai sužaidė „Riterių“ vartininkas Armantas Vitkauskas.

Čempionato startas neguodžiantis, tačiau po šių rungtynių laukia rinktinių pertrauka, per kurią bus galima dar labiau įkrauti baterijas ir į čempionatą grįžti su stipresne energija. Kitą savaitę „Riteriai“ sužais kontrolines rungtynes prieš „Panevėžį“.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskis, O. Badmus, D. Barauskas, A. Levšinas (87 min. A. Kalermo), M. Ramanauskas (66 min. A. Ymele), M. Pavlovskis, V. Jeriomenko, A. Dolžnikovas (66 min. M. Grigaravičius), L. Kochanauskas, G. Paulauskas.