shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

D. Barauskas – apie kankinusią traumą, gandus ir norą sugrįžti į rinktinę

Kai sausio pradžioje „Riteriai“ pradėjo pasiruošimą naujam sezonui procesą, komandos senbuvis Dominykas Barauskas „Sportimoje“ tiesiog suko ratus arba stiprino raumenis svarmenų salėje, laukdamas gydytojų diagnozės ir, be abejonės, sugrįžimo į aikštę. Verdiktas nenudžiugino – sausgyslės patempimas reiškė, kad likti be futbolo jis bus priverstas ilgiau nei pats norėtų.

„Tikrai sunkus laikotarpis… Traumos niekada nėra geras dalykas, todėl buvo nelengva gyventi be futbolo. Kasdienis darbas sporto salėje, kai net nežinai, kada leis pradėti treniruotis su komanda, psichologiškai veikia. Vis tik, sustoti negali, nes supranti, kad su kiekviena treniruote artėji prie sugrįžimo ir tiesiog lauki“, – pasakojo D. Barauskas.

Pirmajam „Optibet A lygos“ ratui einant į pabaigą, Lietuvos rinktinės kandidatas prisijungė prie komandinių treniruočių, o antrojo rato pirmose rungtynėse Panevėžyje, pagaliau, sugrįžo į aikštę. Tiesa, tas sugrįžimas apkarto. Futbolininkas į kovą buvo mestas tuomet, kai „Riteriai“ nuo varžovų jau atsiliko 0:3.

„Tiesiog buvo gera sugrįžti į aikštę. Norėjosi komandai padėti ir vėl pajausti malonumą žaisti. Aišku, kitose rungtynėse lūkesčiai augo. Esu griežtas sau ir norisi žaisti geriau, stabiliau, kokybiškiau. Visą sugrįžimą palengvino ir tai, kad šalia padeda Plamenas Dimovas, kuris turi daug patirties, drąsiai žaidžia su kamuoliu ir užduoda žaidimui ramesnį toną“, – sakė D. Barauskas.

Dominykai, kaip atrodė atsinaujinusi komanda iš šono, kai pats buvai stebėtojo vaidmenyje? Ir kaip viskas pasikeitė sugrįžus į aikštę?

Pirmasis ratas, sakyčiau, buvo tikrai neblogas, pasiekėme nemažai pergalių, žaidėme disciplinuotai. Viduje džiaugiuosi, kad yra tokia konkurencija, kokybiškos treniruotės. Atmosfera komandoje – puiki.

Nepaisant to, atrodo, kad komandai vis dar trūksta stabilumo. Paimkime paskutines rungtynes su „Žalgiriu“. Pirmas – siaubingas kėlinys, o antras – visai neblogas…

Taip, pirmajame kėlinyje prieš „Žalgirį“ žaidėme labai prastai, bet nepasakyčiau, kad esame nestabilūs. Tą dieną pasirinkome taktiką žaisti atsitraukus ir, kaip parodė rungtynės, tai nebuvo mūsų stiprioji pusė. Antras kėlinys atskleidė, kaip iš tikrųjų galime žaisti. Gaila, kad nepavyko pakeisti rezultato.

Artimiausiu metu „Riterių“ laukia „Ataka“ – LFF taurės rungtynėse ir „Jonava“ – „Optibet A lygoje“. Ar vykstant permainoms ir keičiantis treneriams, tokie varžovai yra geri norint vėl sugrįžti į tinkamas vėžes?

Abejos rungtynės yra labai svarbios, nes pirmu atveju – norime tęsti žygį LFF taurės turnyre, antru – prieš „Jonavą“ važiuosime kovoti tik dėl pergalės. Nesvarbu, ar vysta permainos, ar ne, manau, visi supranta, kad tinkamos čia bus tik pergalės.

Kalbant apie permainas, tai netrūksta gandų ir apie tavo paties ateitį. Ką apie tai gali pasakyti?

Svarbiausios yra artimiausios rungtynės ir būtent taip stengiuosi galvoti ir ruoštis būtent tam. Kas įvyks ateityje, laikas parodys. Dabar esu „Riterių“ žaidėjas ir aikštėje stengsiuosi save atiduoti 110 procentų.

Artėja rinktinės stovykla – jau būtum pasiruošęs į ją sugrįžti?

Galbūt nuskambės banaliai, bet atstovauti rinktinei visada yra garbė. Jei sulauksiu pasitikėjimo ir kvietimo, labai apsidžiaugsiu bei su malonumu vyksiu ten.