Progas kūrę, tačiau pirmieji įvartį praleidę „Riteriai“ nugalėjo „Dainavą“

Lietuvos „Optibet A lygos“ devynioliktojo turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ 2:1 nugalėjo Alytaus „Dainavą“ bei iškovojo antrą pergalę iš eilės. Nugalėtojams įvarčius pelnė Dominykas Barauskas ir Mindaugas Grigaravičius.

Lyginant su paskutinėmis pergalingomis rungtynėmis prieš Telšių „Džiugą“, trenerių štabas atliko vieną keitimą – vartininkų grandyje Luką Paukštę pakeitė Armantas Vitkauskas.

Pati dvikova prasidėjo „Riterių“ aukštu spaudimu bei kuriamomis progomis, kurių iki pertraukos aikštės šeimininkai sukūrė net keturias. „Dainavai“, kuri beveik visą kėlinį žaidė be kamuolio, užteko vieno epizodo, kad jis virstų įvarčiu.

„Riteriai“ į priekį galėjo išsiveržti sužaidus vos dvi minutes. Labai graži Mindaugo Grigaravičiaus, Maksimo Marusičiaus ir Angelio Lezamos ataka baigėsi pastarojo smūgiu. Tiesa, nestipriu.

Dar po dviejų minučių „Dainava“ po kontratakos pelnė įvartį, o dar po dviejų minučių fantastišku šansu nepasinaudojo M. Marusičius ir pakartotiniu smūgiu Valdas Paulauskas.

Sužaidus trečdalį kėlinio, vienas prieš alytiškių vartininką Martyną Matijošką pabėgo M. Grigaravičius, tačiau ir šįsyk svečius lydėjo sėkmė.

Labai svarbu, kad „Riteriai“ nemažino tempo ir toliau vertė varžovus žaisti be kamuolio. Tiesa, aštrumo prie varžovų vartų pradėjo mažėti. Nebent išskyrus epizodą, kai po V. Paulausko reido kamuolys atsidūrė pas M. Grigaravičių, tačiau šis smūgiavo netiksliai.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar aktyviau. Vienas po kito apsilankymai prie „Dainavos“ vartų davė greitą rezultatą. Po kampinio pasižymėjo D. Barauskas.

Po išlyginto rezultato išlaikyti tokį aukštą tempą vilniečiams buvo sudėtinga, o tai lėmė ir itin pavojingą situaciją prie A. Vitkausko vartų. Pastarasis sužaidė užtikrintai. Visiškai kitokia situacija buvo sukurta prie alytiškių vartų dar po kelių minučių. M. Marusičius perėmė kamuolį iš M. Matijoškos, gavo smūgį per kojas ir už tai buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. M. Grigaravičius užtikrintu smūgiu išvedė „Riterius“ į priekį.

Turėdami įvarčio persvarą, vilniečiai netrukus sulaukė pagalbos iš alytiškio Jevgenijaus Terzio. Šis labai kietai sužaidė prieš neseniai aikštėje pasirodžiusį Roką Filipavičių bei prieš save išvydo antrą geltoną kortelę. Iki susitikimo pabaigos buvo likę žaisti maždaug penkiolika minučių.

Dar po penkių minučių į aikštę buvo mesti Tomas Dombrauskis ir Artūras Dolžnikovas. Pastarasis „Optibet A lygos“ rungtynėse pasirodė po trijų mėnesių pertraukos. Beje, traumą Artūras patyrė pirmojo rato rungtynėse prieš tą pačią „Dainavą“, kai tik pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Itin karštai klostėsi ir paskutinės dešimt minučių. Iš pradžių šimtaprocentinės progos neišnaudojo „Riteriai“, o netrukus į tai atsakė ir „Dainava“. Vis tik, rezultatas nepasikeitė ir „Riteriai“ triumfavo 2:1.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskis, A. Kalermo, O. Badmus, D. Barauskas, M. Ramanauskas (80 min. T. Dombrauskis), M. Pavlovskis, A. Lezama (84 min. V. Jeriomenko), M. Grigaravičius (80 min. A. Dolžnikovas), V. Paulauskas (62 min. R. Filipavičius), M. Marusičius (84 min. M. Marusičius).