fbpx

Pagaliau: penktuoju bandymu „Riteriai“ atidarė pergalių seriją

„Optibet A lygos“ septintojo turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ namie 4:0 nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ bei turnyro lentelėje pakilo į septintąją poziciją. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Marko Pavlovskis, po vieną – Mindaugas Grigaravičius bei Lukas Kochanauskas.

Lyginant su pralaimėtomis rungtynėmis prieš „Hegelmann Litauen“, „Riterių“ trenerių štabas starto sudėtį pakeitė kardinaliai. Šįsyk nuo pirmųjų minučių į aikštę buvo mesti Akselis Kalermo, Matas Ramanauskas, Mindaugas Grigaravičius ir Gytis Paulauskas.

Kitas pasikeitimas – varžovų aktyvus spaudimas jų pačių aikštės pusėje bei greitas perėjimas į atakas. Reikia pripažinti, kad šįsyk „Riteriams“ tą daryti sekėsi labai neprastai. „Nevėžis“ į tuos „Riterių“ išėjimus kontratsakymų neturėjo praktiškai jokių.

Dvikovos pradžioje itin aktyviai žaidė „Riterių“ dešinysis kraštas, kuriame nuo vienos iki kitos baudos aikštelės kursavo Valdemaras Borovskis. Keli epizodai virto pusprogėmis, tačiau rimtesnio pavojaus „Nevėžiui“ sukurti nepavyko.

Sužaidus trečdalį kėlinio vis aktyviau į žaidimą įsijungė ir kairysis kraštas, kuriame itin pastebimi buvo Aleksandras Levšinas bei  Artūras Dolžnikovas. Būtent po šio futbolininko perimto kamuolio įmuštas pirmasis susitikimo įvartis. Užvaldęs kamuolį, A. Dolžnikovas greit jį numetė M. Grigaravičiui, pastarasis M. Pavlovskiui, kuris pelnė pirmą įvartį aukščiausioje Lietuvos lygoje.

Kol „Nevėžis“ bandė susigaudyti kas įvyko, „Riteriai“ skirtumą padvigubino. Baudos aikštelėje kamuolį gavęs G. Paulauskas galėjo smūgiuoti ir pats, tačiau pamatęs vartų link artėjantį M. Grigaravičių, numetė kamuolį jam, o šis šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tinklą.

Įgiję dviejų įvarčių persvarą, „Riteriai“ įjungė žemesnę pavarą ir žaidimas išsilygino. Didelė dalis to žaidimo vyko aikštės viduryje, todėl nieko keisto, kad iki pertraukos rezultatas nepasikeitė.

Nuo pat antrojo kėlinio pradžios „Riterių“ sudėtyje vietoj A. Dolžnikovo į aikštę buvo mestas L. Kochanauskas. Komanda vėl įjungė aukštesnę pavarą ir vėl žaidė lyg esant rezultatui 0:0. V. Borovskis vos per kelias minutes sukūrė idealią situaciją L. Kochanauskui, per kitas dešimt minučių galėjo pasižymėti G. Paulauskas ir M. Grigaravičius.

Prie visų gerų dalykų buvo ir ne tokių gerų. Dominykas Barauskas dėl traumos nebegalėjo tęsti rungtynių, tad jį pakeitė Valentinas Jeriomenko. Likus dvidešimčiai minučių pasikeitimų buvo padaryta dar daugiau: puikiai atidirbusius M. Grigaravičių ir Matą Ramanauską pakeitė Arthur Ymele bei Rokas Filipavičius.

Žaidimas nesikeitė. „Riteriai“ ir toliau valdė situaciją aikštėje, kūrė progas. Geriausią šansą turėjo G. Paulauskas, kuris po dar vieno idealaus V. Borovskio perdavimo nepataikė iš kelių metrų.

Per paskutines dešimt minučių krito dar du įvarčiai – iš pradžių baudos smūgiu į tolimąjį vartų kampą savo antrą įvartį pelnė M. Pavlovskis, o iškart po to nuostabiu Aleksandro Levšino perdavimu pasinaudojo L. Kochanauskas.

Likus žaisti aštuonias minutes pirmą kartą šiame sezone į aikštę žengė Angelis Lezama. Po traumos atsigaunantis venesuelietis kažko ypatingo nenuveikė, tačiau jis jau buvo aikštėje, kai „Riteriai“ pelnė ketvirtąjį įvartį.

Po penkių dienų „Riterių“ laukia kelionė į Telšius ir rungtynės su kol kas sėkmingai rungtyniaujančiu „Džiugu“.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, A. Kalermo, O. Badmus, D. Barauskas (62 min. V. Jeriomenko),  A. Levšinas, V. Borovskis, M. Ramanauskas (71 min. A. Ymele), M. Pavlovskis, M. Grigaravičius (71 min. R. Filipavičius), A. Dolžnikovas (46 min. L. Kochanauskas), G. Paulauskas.