Apmaudžios lygiosios – „Dainavą“ išgelbėjo du 11 metrų baudiniai

Lietuvos „Optibet A lygos“ penktojo turo rungtynėse sostinės „Riteriai“ ir Alytaus „Dainava“ išsiskyrė lygiosiomis 2:2. Milžinišką žaidybinę ir dviejų įvarčių persvarą turėję aikštės šeimininkai antrajame kėlinyje varžovams leido uždirbti du vienuolikos metrų baudinius, kurie virto įvarčiais. Patiems „Riteriams“ po įvartį pelnė Artūras Dolžnikovas ir Mindaugas Grigaravičius.

Šioms rungtynėms  „Riterių“ trenerių štabas pasirinko tą pačią gynybos liniją kaip ir paskutinėje lygos dvikovoje prieš „Kauno Žalgirį“. Saugų grandyje vietoje Mato Ramanausko į aikštę buvo mestas Tomas Dombrauskis, o Gytį Paulauską pakeitė ir į saugų grandį buvo atitrauktas Arthuras Ymele.

„Riterių“ žaidybinė persvara klausimų nekėlė nuo pirmos rungtynių minutės. „Dainava“ sąmoningai atidavė iniciatyvą, o aikštės šeimininkai įsikūrė varžovų aikštės pusėje. Itin aktyvus buvo kairysis kraštas su A. Dolžnikovu bei aikštės vidurys su Marko Pavlovskiu.

Pirmasis pavojus prie alytiškių vartų kilo sužaidus maždaug trečdalį laiko pirmajame kėlinyje. Iš vartų išbėgusį „Dainavos“ vartininką Arijų Bražinską aplenkė Lukas Kochanauskas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia vartų.

Netrukus po standartinės situacijos M. Pavlovskis užtikrintu perdavimu suteikė galimybę Valentinui Jeriomenkai, tačiau ir jo bandymas tikslo nepasiekė. Dar po kelių minučių iš už baudos aikštelės stipriai smūgiavo pats M. Pavlovskis, tačiau toje situacijoje sėkmingai pasidarbavo varžovų vartininkas.

Nors „Riterių“ žaidybinė persvara išliko labai didelė, tačiau jų atakos šiek tiek išsikvėpė. „Dainavos“ futbolininkai, savo ruožtu, ir toliau žaidė tik savo aikštės pusėje.

Pirmasis įvartis buvo įmuštas po gražios kombinacijos dešiniajame krašte. Valdemaras Borovskis atliko perdavimą A. Dolžnikovui, kuris iš kelių metrų varžovų vartininkui nepaliko šansų. Dar prieš šį epizodą A. Dolžnikovas pasitempė kirkšnį, todėl netrukus buvo pakeistas M. Grigaravičiaus.

Antrojo kėlinio pradžioje po idealaus perdavimo būtent jis smūgiavo į artimąjį vartų kampą bei padvigubino skirtumą. Atrodė, kad tai jau viskas. Labai blogai, kad taip atrodė ir „Riteriams“, į kurių vartus netrukus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. Deivydas Matulevičius baudinį realizavo.

Patikėjusi, kad dar ne viskas prarasta, „Dainava“ pradėjo žaisti savo geriausią atkarpą ir dvikovai artėjant prie pabaigos uždirbo dar vieną baudinį. Šįsyk prie žymos stojo Titas Vitukynas ir jo smūgis buvo neatremiamas.

Nepaisant to, kad laiko buvo likę labai mažai, „Riteriai“ dar turėjo progą išsigelbėti. Besibaigiant pagrindiniam laikui, M. Grigaravičius iš aštuoniolikos metrų galingu smūgiu sukirto kamuolį į virpstą.

Itin apmaudžiai prarasti taškai neleido „Riteriams“ pakilti turnyro lentelėje. Tą komanda galės padaryti balandžio 8 dieną išvykos rungtynėse prieš „Hegelmann Litaeun“.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskis (82 min. D. Malžinskas), O. Badmus, D. Barauskas, A. Levšinas, V. Jeriomenka, T. Dombrauskis (66 min. D. Virkšas), A. Ymele, M. Pavlovskis, A. Dolžnikovas (41 min. M. Grigaravičius), L. Kochanauskas (66 min. G. Paulauskas).