A lygos finiše – apmaudus pralaimėjimas „Kauno Žalgiriui“

Paskutinėse 2020-ųjų sezono A lygos rungtynėse sostinės „Riteriai“ išvykoje 0:1 nusileido „Kauno Žalgiriui“ bei galutinėje rikiuotėje užėmė paskutinę, šeštąją vietą.

Nepaisant to, kad rungtynės komandoms ypatingos svarbos neturėjo, jose netrūko nei noro, nei pastangų, nei gerų epizodų. Tommi Pikkarainenas vėl buvo priverstas savo sudėtį dėlioti be traumuotų Angelio Lezamos, Michaelo Thuique, Lajo Traore, Justino Marazo, Aleksandro Levšino ir Dominyko Kodzo bei praėjusio turo rungtynėse ketvirtą geltoną kortelę bei diskvalifikaciją užsidirbusio Valdemaro Borovskio.

Nuo pat pirmųjų minučių kauniečiai atidavė iniciatyvą, tačiau ypatingo pavojaus prie jų komandos vartų sukurta nebuvo. Kaip tik būtent kauniečiai pirmieji sukūrė progą, kurios herojumi tapo „Riterių“ vartininkas Lukas Paukštė.

Vėliau iki pertraukos kauniečiai dar bandė grasinti kontratakomis, Lino Pilibaičio išėjimu vienas prieš vieną, tačiau visais atvejais sostinės komanda su varžovų bandymais susitvarkė. Patys „Riteriai“ iki pertraukos turėjo dvi geras galimybes: po Mindaugo Grigaravičiaus idealaus perdavimo Gyčiui Paulauskui bei po to paties M. Grigaravičiaus pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės. Tuomet Deividas Malžinskas smūgiavo stipriai, tačiau įspūdingai į smūgį sureagavo kauniečių vartininkas. Apskritai, vertinant visą pirmąjį kėlinį, verta išskirti labai aktyvų M. Grigaravičiaus žaidimą.

Antrąją rungtynių dalį „Riteriai“ pradėjo žaisdami dar aukščiau, tačiau už tai buvo labai greitai nubausti. Pirmoji kauniečių kontrataka baigėsi Philipo Otele įvarčiu. T. Pikkarainenas greitai ėmėsi veiksmų – į aikštę buvo mesti Dovydas Virkšas ir Juozas Lubas.

Paskutinis dvikovos pusvalandis buvo itin atviras. Iš pradžių po Tomo Dombrauskio perdavimo labai geros progos neišnaudojo D. Malžinskas, tačiau po kelių minučių dar geresnį šansą turėjo Linas Pilibaitis. Abiem atvejais komandas išgelbėjo vartininkai.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti aštuonias minutes, T. Pikkarainenas į aikštę metė Valentiną Jeriomenką, į priekį pastumdamas tiek Dominyką Barauską, tiek Ričardą Šveikauską. Per tas aštuonias minutes bei pridėtinį laiką kauniečiai praktiškai neperžengė aikštės vidurio, deja, „Riteriams“ tai naudos neatnešė. Visos pastangos, visos progos atsimušdavo į „Kauno Žalgirio“ kliūtis.

Pralaimėjimas nedėsningas, bet vis tiek tai yra pralaimėjimas. Sunkiausias istorijoje sezonas baigtas.

„Riterių“ sudėtis: L. Paukštė, D. Malžinskas, A. Kalermo (82 min. V. Jeriomenko), R. Šveikauskas, D. Barauskas, R. Masenzovas (59 min. D. Virkšas), M. Ramanauskas, T. Dombrauskis, M. Grigaravičius (63 min. J. Lubas), R. Filipavičius, G. Paulauskas.