„Riteriai“ iš Panevėžio grįžta su tašku

Lietuvos futbolo A lygos penkioliktojame ture Vilniaus „Riteriai“ Panevėžyje su vietos futbolininkais sužaidė lygiosiomis 1:1. Tai reiškia, kad po trijų ratų sostinės ekipa lieka šeštoje pozicijoje. Šįsyk komandai įvartį pelnė Angelis Lezama.

„Riterių“ laikinasis treneris Vaidas Sabaliauskas šįsyk į starto sudėtį grąžino Ričardą Šveikauską, Matą Ramanauską ir Lajo Traore. Pastarasis jau trečią susitikimo minutę varžovų baudos aikštelėje buvo atsidūręs vienas prieš vieną, tačiau užuot smūgiavęs, nusprendė atlikti perdavimą komandos draugams. Šis sprendimas garantavo prarastą kamuolį.

Po šio epizodo „Riteriai“ ir toliau ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau pavojaus prie varžovų vartų sukurti iki pertraukos nebepavyko. Kamuolys ilgą laiką laikėsi aikštės viduryje, tačiau prieš pat pertrauką į darbą teko įsitraukti Tadui Simaičiui. Po panevėžiečių gražios atakos, „Riterių“ vartininkas pirštų galais numušė kamuolį virš vartų.

Po pertraukos žaidimas vyko bangomis. Gerą „Riterių“ atkarpą keisdavo gera „Panevėžio“ atkarpa ir atvirkščiai.

Sužaidus dešimt minučių antrajame kėlinyje A. Lezama baudos smūgiu pelnė pirmąjį savo įvartį A lygoje. Prieš pat vartininką kamuolys atsitrenkė į žemę ir netrukus atsidūrė vartų tinkle.

Po įvarčio V. Sabaliauskas į aikštę metė Dovydą Virkšą ir Michaelą Thuique. Brazilas vos per kelias minutes pademonstravo savo geriausias savybes. Jis techniškais veiksmais išvedė visiškai vieną A. Lezamą, kuris turėjo fantastišką galimybę „uždaryti“ rungtynes. Deja, to nepadarė.

Po minutės siaubinga klaida gynyboje „Panevėžiui“ garantavo išlyginamąjį įvartį. Apmaudžiausia, kad tokios klaidos šiame sezone yra sistemingos ir jos kainuoja per daug taškų.

Po praleisto įvarčio „Riteriai“ maždaug dešimt minučių buvo žymiai aktyvesni už varžovus, tačiau pačioje rungtynių pabaigoje iniciatyva jau priklausė „Panevėžiui“. Pastarosios komandos žaidėjai net kelis kartus galėjo nubausti Riterius, tačiau tais atvejais sėkmė jau lydėjo sostinės ekipą.

Šios lygiosios yra blogas rezultatas tiek „Riteriams“, tiek „Panevėžiui“. Iš esmės, šiose rungtynėse laimėjo dar tvirčiau ketvirtoje pozicijoje įsitvirtinusi Gargždų „Banga“.

„Riterių“ sudėtis: T. Simaitis, D. Barauskas, V. Borovskis, A. Levšinas, R. Šveikauskas, T. Dombrauskis, A. Lezama, M. Ramanauskas (63 min. D. Virkšas), L. Traore (78 min. D. Kodz), D. Kazlauskas (86 min. J. Marazas), G. Paulauskas (63 min. M. Thuique).