shopping-bag 0
Prekės: 0
Suma: 0.00 
Krepšelis Pirkti

LFF taurės istorija ir keturi žingsniai iki naujo titulo

Tris mėnesius mūsų šalyje užsitęsęs karantinas šių metų LFF taurės turnyrą sutrumpino vos iki keturių etapų. Tai galioja kalbant apie A lygos komandas – jos prisijungė prie kiek anksčiau turnyrą pradėjusių septynių Pirmos lygos ir trijų Antros lygos komandų.

Burtai lėmė, kad „Riterių“ pirmuoju varžovu taps Gargžų „Bangos“ atstovai, su kuriais šiemet jau teko žaisti du kartus ir, deja, nei karto nelaimėti. Ką lems trečias kartas? Sužinosime antradienio vakare LFF stadione įvyksiančiose rungtynėse.

Riterių istorija LFF taurės turnyre pradėta skaičiuoti prieš dešimtmetį. Tuomet antrosios lygos Pietų zonoje žaidę „Trakai“ pasirodymą baigė pirmajame rate, kai Kuršėnuose 1:3 pralaimėjo „Ventai“.

Po metų komanda jau buvo pakilusi į Pirmąją lygą, todėl LFF taurės turnyrą pradėjo tik nuo trečiojo etapo. Kretingoje vykusiose rungtynėse Riteriai užtikrintai 4:1 nugalėjo „Miniją“ bei savo kelyje sulaukė Klaipėdos „Atlanto“. Tai buvo pirmasis jaunos komandos susidūrimas su A lygos klubu. Patirties trūkumas žaidžiant su aukštesnio kalibro ekipomis buvo pažymėtas skausmingu pralaimėjimu 0:4.

2012 metų LFF taurės sezonas baigėsi greitai (pralaimėta 1:2 „Ventai), o dar po metų nukeliauta iki pusfinalio. Tuomet nuo trečiojo etapo LFF taurės kelionę pradėję Riteriai iš pradžių Radviliškyje nugalėjo „Lokomotyvą“, o po to po baudinių serijos – Marijampolės „Sūduvą“. Tose rungtynėse žaidė iki šiol klube esantis Rokas Masenzovas. Ketvirtfinalyje „Trakai“ 3:0 ir 3:2 įveikė Vilniaus MRU futbolininkus, o pusfinalyje po dviejų dramatiškų rungtynių (0:1 ir 0:0) nusileido Vilniaus „Žalgiriui“.

2014 metais LFF taurės turnyras Riteriams baigėsi vos po vienų rungtynių Kazlų Rūdoje. Tuomet po pratęsimo 2:3 buvo patirtas pralaimėjimas žemesnėje lygoje žaidusiam „Šilui“. Užtat po metų „Trakai“ nukeliavo iki finalo. Tuometinio trenerio Valdo Urbono treniruojama komanda nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“ ir Marijampolės „Sūduvą“, deja, finale po pratęsimo teko pripažinti Vilniaus „Žalgirio“ pergalę.

2015 metais prasidėjusi istorija su „Sūduva“ tęsėsi dar trejus metus. Visais trimis atvejais į tolimesnį etapą žengdavo marijampoliečiai. Pernai burtai lėmė susitikimą su „Kauno Žalgiriu“. Išvykoje vykusios rungtynės užtruko 120 minučių, tačiau nugalėtojo jos neišaiškino. Baudinių serijoje pajėgesni buvo kauniečiai.

Šiuo metu dėl taurės kovoja jau tik 14 komandų. Praėjusią savaitę prasidėję aštuntfinaliai pergales ir kelialapius į kitą etapą dovanojo Kauno „Hegelmann Litauen“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubams.

„Riteriai“ ir „Banga“ yra vienintelė A lygos atstovų pora, o tai reiškia, kad ketvirtfinalyje daugiausiai matysime penkis A lygos atstovus. „Riteriams“ savaitgalio dvikovoje su „Panevėžiu“ negalėjo padėti net penki svarbūs žaidėjai. Kai kurie jų rytojaus dvikovoje žaisti jau galės.

„Kai nori laimėti taurę, nėra skirtumo, ar su „Banga“ susitiksi aštuntfinalyje, ar finale. Viskas mūsų rankose“, – apie startą turnyre komentavo laikinasis „Riterių“ vyriausiasis treneris Vaidas Sabaliauskas.