shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Nepriklausomos Lietuvos „Riteriai“: „Esame patriotai ir mylime savo šalį“

Kai 1990 – aisiais kovo 11 – ąją Lietuva paskelbė nepriklausomybę, mūsų šalis dar tik ruošėsi pirmajam savarankiškam futbolo čempionatui, nei „Trakų“, nei „Riterių“ vardų futbolo žemėlapyje nebuvo, o didžioji dalis dabartinės komandos žaidėjų net nebuvo gimusi.

Tai reiškia, kad dauguma dabartinių Riterių apie nepriklausomybės atkūrimą žino tik iš vadovėlių, nuotraukų ar video siužetų.

„Atstovaudamas Lietuvai visada jaučiu didžiulę garbę ir, apskritai, save laikau patriotu. Šį jausmą itin sustiprino užsienyje praleisti metai, tada supratau, koks geras jausmas – gyventi Lietuvoje. Čia gyvena mano šeima, mano artimieji, mano draugai. Ko dar reikia?

Aš esu laimingas, kad gimiau laisvoje Lietuvoje. Turime laisvę rinktis, daryti tai, ką labiausiai mėgstame, reikšti savo nuomonę. Iki šios dienos Lietuva tapo modernia Europietiška valstybe“, – oficialiai klubo svetainei sakė Donatas Kazlauskas, tuo pačiu pasveikinęs Lietuvą su atkurtos šalies trisdešimtmečiu.

„Patriotas yra žmogus, gerbiantis ir mylintis savo šalį. Stengiuosiu tokiu būti ir aš. Šalis mums suteikė laisvę. Gimiau nepriklausomoje Lietuvoje, tad iki galo suprasti šių žodžių reikšmę nėra lengva, bet, manau, kad kiekvienas turime tai vertinti. Iš pasakojimų aš suprantu, kad anksčiau žmonės neturėjo nuomonės laisvės, daugiau galimybių siekti savo tikslų, svajonių.. dabar mes tai turime ir tai didžiulė privilegija mums visiems“, – D.Kazlauskui antrino Ričardas Šveikauskas.

„Patriotas – tai žmogus, kuris gerbia, gina ir myli savo šalį. Taip aš esu toks. Aš čia gimiau ir užaugau, kalbu lietuvių kalba, todėl galiu pasakyti, kad be Lietuvos nebūtų ir manęs. Nuo pat nepriklausomybės atgavimo Lietuvos visuomenė auga, keičiasi į gerą, lygiuojasi į Vakarus, jau nekalbant apie tai, kad yra sričių, kur jau ir į mus kitos šalys gali lygiuotis“, – sakė Dominykas Barauskas.

Šventinę dieną „Riteriai“ praleido treniruotėje ruošdamiesi antrojo A lygos turo rungtynėms su Vilniaus „Žalgiriu“.