fbpx

„Riteriai“ – „Žalgiris“ – geresnės komandų versijos

Prieš du mėnesius „Sportimos“ manieže susitikę „Riteriai“ ir „Žalgiris“, komandos bandė atsakyti į skirtingus klausimus. „Riteriai“ vis dar ieškojo pirmosios pergalės, „Žalgiris“ bandė pratęsti pergalių seriją. Nors žalgiriečiai savo tikslo buvo arčiau, tačiau nei vieni, nei kiti to tikslo nepasiekė.

Nuo to laiko „Riteriai“ per šešerias rungtynes surinko dešimt taškų, „Žalgiris“ – prarado vos tris.

Data: 2019 m. gegužės 11 d. 13:00 val.

Vieta: LFF stadionas, Vilnius

Varžovas

„Žalgiris“ dar nėra pačios geriausios sportinės formos, tačiau šalies vicečempionams tai netrukdo puikuotis turnyro lentelės viršuje. Net ir nedemonstruodama paties geriausio futbolo, ši ekipa sugeba rinkti taškus ir tai yra žalgiriečių stiprybė.

Nuo pirmojo rato rungtynių šioje komandoje pasikeitė daug kas – visų pirma, atsiskleidė ir rezultatyviausiu lygos žaidėju tapo Tomislavas Kišas; visų antra – pagrindinio vartininko rolę perėmė Armantas Vitkauskas; visų trečia – gerokai išaugo lietuvių vaidmuo komandoje ir visų ketvirta – prie komandos prisijungė naujokas iš Švedijos Ertonas Fejzullahu.

9 turas

Praėjusį savaitgalį „Riteriai“ sužaidė (kol kas) sezono rungtynes, „Žalgiris“, savo ruožtu, pergalę turėjo išvargti. „Riteriai“ Kaune 3:0 sutriuškino „Stumbrą“, „Žalgiris“ – 2:1 nugalėjo „Panevėžį“.

„Riteriams“ pirmasis kėlinys nebuvo lengvas, tačiau įmuštas pirmasis įvartis situaciją gerokai palengvino. Sužaidus beveik valandą buvo kilusi grėsmė, kai iš aikštės už paskutinės vilties pražangą teisėjas pašalino Tomą Švedkauską, tačiau mažumoje Riteriai tesužaidė vos tris minutes. Netrukus raudoną kortelę prieš save išvydo ir „Stumbro“ atstovas.

„Žalgirio“ rungtynės su „Panevėžiu“ nei kiek nepriminė lenktynių tarp lyderio ir autsaiderio. Vilniečiams užtikrintumo pridėjo tik tos atkarpos, kai jų komanda buvo pirmaujančių vaidmeny. Tiesa, esant rezultatams 0:0 ir 1:1, panevėžiečiai žaidė nei kiek neprasčiau.

Pirmasis ratas

Prieš pirmojo rato tarpusavio rungtynes į „Riterių“ stovyklą po daugiau nei dvejų metų pertraukos sugrįžo Artiomas Gurenka. Jis dvikovą pradėjo ant atsarginių suolo, tačiau likus dešimčiai minučių žengė į aikštę, o po dešimties minučių pasiuntė kamuolį į „Žalgirio“ vartus.

Gaila, bet įvarčio devyniasdešimtąją minutę pergalei pasiekti neužteko. Per pridėtinį laiką Rolandas Baravykas įspūdingu smūgiu rezultatą išlygino.

Tarpusavyje

6-9-14. Šį šeštadienį komandos per penkerius metus susitiks trisdešimtąjį kartą. Paskutinė pergalė buvo iškovota praėjusių metų spalį, kai po Dovydo Virkšo įspūdingo smūgio tuometiniai „Trakai“ laimėjo rezultatu 1:0.

Akistata

Ričardas Šveikauskas prieš Tomislavą Kišą. Šie futbolininkai ir pirmose tarpusavio rungtynėse vienas prieš kitą atsidurdavo gana dažnai. Paskutiniajame ture abu šie futbolininkai sugebėjo pelnyti įvarčius po standartinių situacijų – R.Šveikauskas po kampinio įmušė galva, T.Kišas – tiesioginiu smūgiu nepaliko šansų „Panevėžio“ vartininkui.

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja 16 laipsnių šilumą, 7 metrų per sekundę Pietvakarių vėją, saulėtą ir, svarbiausia, be lietaus popietę.