shopping-bag 0
Prekės: 0
Suma: 0.00 
Krepšelis Pirkti

„Riteriai“ įveikė „Žalgirį“ ir grįžo į didįjį ketvertą

Dešimtojo A lygos turo rungtynėse „Riteriai“ 1:0 nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ bei turnyro lentelėje pakilo į ketvirtąją poziciją. Vienintelį įvartį 73 minutę pelnė Artiomas Gurenka.

Šioms rungtynėms Aurelijus Skarbalius pasirinko kiek kitokią sudėtį nei pergalingoje dvikovoje prieš „Stumbrą“. Diskvalifikuotą Tomą Švedkauską šiandien pakeitė Vincentas Šarkauskas, o po ligos visiškai pasveikęs A.Gurenka nuo pirmųjų minučių pakeitė Mindaugą Grigaravičių.

Vartininko V.Šarkausko veiksnys šioje dvikovoje buvo vienas svarbiausių. Žinodami, kad negalės „Riteriams“ padėti pagrindinis vartų sargas, žalgiriečiai nuo pirmųjų minučių bandė užgulti vartus bei pelnyti greitą įvartį. „Riteriai“ planas buvo kitoks – neleisti skriausti savo vartininko bei patiems kurti žaidimą.

Po to pirmojo žalgiriečių minispurto žaidimas išsilygino. Vėliau aikštės vidurį valdė tai viena, tai kita komanda, bet rimtų progų nei prie vienų, nei prie kitų vartų nebuvo. Dominavo atsargus žaidimas, o dar neįpusėjusios rungtynės atrodė, kad vyks iki pirmojo įvarčio.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį, po kampinio Teremas Moffi pasiuntė kamuolį į žalgiriečių vartus, tačiau teisėjai šio įvarčio neįskaitė. Buvo užfiksuota pražanga, dėl kurios Riteriai turėjo savo nuomonę.

Po pertraukos žaidimas pernelyg nesikeitė. Tiesa, jau atsirado rimtesnių galimybių pasižymėti. Itin įsiminė T.Moffi jėgos demonstravimas bei neišnaudota proga pabėgus vienam prieš „Žalgirio“ ekipos vartininką Armantą Vitkauską.

Žalgiriečiai kiek ilgiau valdė kamuolį, jiems buvo atiduotas aikštės vidurys, tačiau pervesti kamuolį į trečiąją zoną jiems buvo labai sudėtinga užduotis. Bandydami kurti ataką aukštais kamuoliais, jie labai dažnai susidurdavo su praktiškai visus aukštus kamuolius laimėjusiais Justinu Januševskiu bei Ričardu Šveikausku.

Lemiama rungtynių ataka buvo sukurta dešiniuoju kraštu, kuris, verta pažymėti, kartais dar yra pamirštamas. Valdemaras Borovskis atidavė kamuolį Donatui Kazlauskui, šis fantastiškai tiksliai jį numetė A.Gurenkai, kuriam teliko malonumas – iš kelių metrų pasiųsti kamuolį į varžovų vartus.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ spurto surengti nesugebėjo. Taip jie turėjo dvi geras galimybes, tačiau tai nebuvo spurtas. Beje, grįžtant prie tų žalgiriečių progų, visu gražumu spindėjo šiame tekste jau minėtas ir po rungtynių A.Skarbaliaus pagyrimų sulaukęs V.Šarkauskas.

„Žalgirio“ strategas Marekas Zubas pripažino, kad jo komanda nebuvo per gera, kad laimėtų šias rungtynes. Prie šio teiginio galime tik pridurti, kad „Riteriai“ buvo tokie geri, kaip nebuvo per visą šį sezoną.

„Jei tiki komandos draugais, tėra tik laiko klausimas, kada rezultatas ateis. Tai, ką šiandien padarėme, neatsitiko per vieną dieną. Tai yra ženklas, kad net tada, kai yra sunku, reikia daryti tai, kuo tikite ir tik laiko klausimas, kada mes vėl laimėsime“, – po rungtynių auklėtiniams sakė A.Skarbalius.

„Riteriai“ šį sezoną pirmą kartą pakilo į stipriausiųjų ketvertą. Tam, kad tai nebūtų vienadienis pakilimas, kitą savaitę reiks nugalėti „Palangą“. „Riteriai“ pergalingai pasveikino savo trenerį su artėjančiu gimtadieniu bei už užsidirbo laisvadienį.